Oto odstawowe informacje które musisz wiedzieć aby zabrać się za budowę robota:
0.Przedewszystkim trzeba się wykazać odrobiną chęci, ambicji oraz cierpliwości.
1. Wiedzieć jak działa tranzystor, rezystor, kondensator, do czego służy lutownica i jak jej używać a także jak czytać schematy.
2. Znać podstawy fizyki, mechaniki.
3. Wiedzieć w jaki sposób odbywa się sterowanie silnikiem prądu stałego przez Mostek H.
4. Wiedzieć jak działa oraz do czego służy mikrokontroler. Wyróżniamy kilka rodzin uC : AVR,'51,PIC,ARM itd. Polecam na początek AVR. Ale wybór należy do Ciebie.
5. Znać przynajmniej jeden z języków programowania : Assembler, C, Basic ( BASCOM ).
Początkującym polecam BASCOM. Lecz tu także wybór należy do Ciebie, nie musisz się sugerować tym co proponuję
6. Czasem przydaje się umiejętność posługiwania się wyszukiwarką www.google.com , funkcją
SZUKAJ na forum oraz wyszukiwarkami not katalogowych typu www.elenota.pl
Podsumowując, tylko nieliczni potrafią zbudować robota nie wiedząc o elektronice zbyt wiele. Budowa robota to nie jest zajęcie na tydzień czy dwa. Tu potrzeba dużo więcej czasu aby zbudować coś konkretnego.
Dziękuję i pozdrawiam,
Konrad Szymaszek
0.Przedewszystkim trzeba się wykazać odrobiną chęci, ambicji oraz cierpliwości.
1. Wiedzieć jak działa tranzystor, rezystor, kondensator, do czego służy lutownica i jak jej używać a także jak czytać schematy.
2. Znać podstawy fizyki, mechaniki.
3. Wiedzieć w jaki sposób odbywa się sterowanie silnikiem prądu stałego przez Mostek H.
4. Wiedzieć jak działa oraz do czego służy mikrokontroler. Wyróżniamy kilka rodzin uC : AVR,'51,PIC,ARM itd. Polecam na początek AVR. Ale wybór należy do Ciebie.
5. Znać przynajmniej jeden z języków programowania : Assembler, C, Basic ( BASCOM ).
Początkującym polecam BASCOM. Lecz tu także wybór należy do Ciebie, nie musisz się sugerować tym co proponuję
6. Czasem przydaje się umiejętność posługiwania się wyszukiwarką www.google.com , funkcją
SZUKAJ na forum oraz wyszukiwarkami not katalogowych typu www.elenota.pl
Podsumowując, tylko nieliczni potrafią zbudować robota nie wiedząc o elektronice zbyt wiele. Budowa robota to nie jest zajęcie na tydzień czy dwa. Tu potrzeba dużo więcej czasu aby zbudować coś konkretnego.
Dziękuję i pozdrawiam,
Konrad Szymaszek