Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki aparat cyfrowy wybrać

11 Mar 2006 23:11 2371 13
  • Level 14  
    Witam,

Chce sobie kupić jakis dobry aparat cyfrowy tak do 800 zł
    Wybrałem 2 modele:

KODAK Z730

Nikon Coolpix 5600

nie jestem profesjonalistą, do tej pory miałem cyfrówke trusta kupiona dość dawno ale przyszła pora na zamiane na cos nowego i dobrego.
    Czy miał ktoś kiedyś któryś z tych aparatów i by mógł mi conieco podpowiedzieć??

Z góry dzięki za podpowiedzi
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 21  
    Mam tego kodaka i robi naprawdę bardzo dobre zdjęcia. :D
    Co do nikona to ma troszkę większą matrycę ( 5,4 ). Przy robieniu klipu zapis klatek to 15 a w kodaku 12 ( 640x480 ).
    Kodaczek ma wiekszy wyswietlacz 2,2 caala, nikon 1,8.

Osobiście kupiłbym kodaka.

Pozdrawiam :wink:

p.s
    to masz opisy:

http://www.allegro.pl/item91247198_nowy_kodak_z730_sd512_mb_futeral_kodak_gw12m.html

http://www.allegro.pl/item90736952_nikon_coolpix_5600_nowy_z_gwarancja_okazja_.html

a tu recenzje:

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.650-kodak_easyshare_z730

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.631-nikon_coolpix_5600
  • Level 14  
    no właśnie tez widze ze kodaczek ma więcej bajerów...np ręczne nastawienie migawki i przesłony.....bardziej może byc wszechstronny.

na allegro nawet jest po 750 zeta ;-)
  • Level 39  
    Rozejrzyj się w tej cenie za używanym Fuji S5500...
    - bardzo dobry jasny obiektyw 2.8-3.1 z 10-krotnym zoomem
    - ładne kolory, lampa błyskowa nie przepala zdjęć
    - nagrywanie filmików wysokiej jakości 640x480 30kl/s MJPEG bez ograniczenia czasu - do pojemności karty
    Matryca 4Mpix może wydawać się za mała, ale nie ma się czego obawiać, w przypadku kompaktów jest to wartość w zupełności wystarczająca.
  • Level 14  
    nie....troche za duzy.....to musi byc cos lekkiego i malego zeby np żonka mogła do torebki schowac na imprezie....ten Fuji S5500 to troche taki....do powieszenia na szyje.
  • Helpful post
    Level 15  
    Jak dla żony to polecam coś z Canona jakiś modele z serii A.
  • Level 1  
    Potwierdzam, kobiety bardzo sobie chwalą Canony A 510, 520 lub 610/620. Program dla nie majacych pojęcia o cyfrakach i fotografii w ogóle a także wiele opcji dla zaawansowanych. Dobry stosunek jakości do ceny
  • Level 14  
    a co myślicie o samsungu V 6 ??
  • Level 21  
    exponat wrote:
    a co myślicie o samsungu V 6 ??

Nie ma żadnych szans w konfrontacji z Canonem serii A.

Co do Kodaka, to niestety w większości jakie miałem w łapkach wadą jest zbyt mocna kompresja, czyli nastawienie na typową amerykańską gosposie - ma wejść dużo na małą kartę, jakość na dalszym planie...
  • Level 14  
    A czemu myślisz ze Samsung przegra z cannonem??
  • Level 22  
    Na takie pytania jest tylko jedna odpowiedż.Jakich firm aparaty są uzywane przez reporterow ? Oni nie kupuja Samsungow i kodaków.

Tylko takie marki jak Canon , Nikon , Olompus , Minolta , Pentax są firmami produkujacymi sprzęt fotograficzny najwyzszej jakości.
    Kodak to tania zabawka z niskiej jakosci optyka i czesto psujące się. Podobnie HP. ja polecam tobie Canona .
  • Level 14  
    hmm...a podobno canony z serii A sa wolne i głosne.
  • Level 13  
    polecam poczytać forum cyberfoto.pl, a co do aparatu to dla kobiety idealnym jest coolpix :) czysta żywa "małpka" :) :)
  • Level 14  
    Juz kupiłem.
    Co prawda chyba nie będziecie szcześcliwi bo nie jest to cannon......

Poszedłem do sklepu....najpierw wypróbowałem Nikona Coolpixa 5600 (chyba to było to) straszne to było badziewie....wiem ze kobiety moga sie nie znac czy coś ale jak ja go wezme to juz kaplica....

potem wypróbowałem cannona a 520 .....niby ciekawy.....polskie menu i w ogóle dość sporo regulacji...ale kobiecie sie nie podobał kształtem ;-|

Stanęło na samsungu V6 stary bo stary....ale jej sie podobał i parametry też miał ciekawe (6 Mpix, zoom 3/4 z 10 progr tematycznych, szybka migawka i t d)

Myslałem wcześniej nad wersja A6 lub V700 ale stanęło na tym.
    Koszt to 699 zł za nowy więc dużo też nie kosztował.

aha...jeszcze podziekowania za wspieranie mojego wyboru ;-)

Pozdrawiam i dzięki wielkie