Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zacinanie się filmów na komputerze

14 Mar 2006 09:22 2394 5
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam mały problem z komputerkiem mianowicie chodzi mi o kodek lub inny program który wspomoże komputer w oglądaniu filmów.A problem z oglądaniem filmów polega na tym że komputer jest słaby i filmy się tną jest to celeron 433 i ma 256 ramu. Co zrobić aby było możliwe oglądanie filmów.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    ...filtr ffdshow w wersji 20041211 (nie sse)

To powinno wystarczyć, ale nie licz na to, że jakieś wysokiej jakości filmy kompresowane DIVX 5.0 lub nowszymi ruszą. W większości będą działały, ale... Może asynchro się robić.

Ja u moich rodziców mam Celka 466 i działa.
  • Poziom 11  
    Proponuję VLC media player. Ma własne kodeki i można dodawać napisy. U mnie na cel333 chodziło.
  • Poziom 16  
    W FFDShow jest ciekawa opcja - 'Use Overlay Mixer' w zakładce Output. W ten sposób na starym Pentium 200 MMX dało się oglądać screenery i kinówki bez zwalniania. Przy XviD dźwięk szedł normalnie a obraz spaźniał o kilka sekund. DivX5 ledwie działał ;)

U znajomego na Celeron 400 po włączeniu tej opcji filmy wyraźnie przyspieszyły. Należy się jednak liczyć ze małym spadkiem jakości (czasami widać, czasami nie). Jednak lepsze to niż przycinki ;)
  • Poziom 13  
    Sorki nie mogę się powstrzymać.
    Cytat:
    U znajomego na Celeron 400 po włączeniu tej opcji filmy wyraźnie przyspieszyły.
    Cytat:
    To ile teraz trwa film, który w oryginale miał 1,5h? ;)
    A co do dekodowania filmów to chyba wymagania nie wzrastają bo filmy są podobno zawsze zapisane za pomocą tego samego algorytmu, a wymagania powinny rosnąć w stosunku do koderów. Oczywiście mogę się mylić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Ja tez mam problem z filmami. Nie chcialmi jeden film chodzic i experymentowalem z kodekami, pozniej wszystko oczyscilem i zainstalowalem ffdshow. Film nadal mi nie chodzi ale sobie go juz odpuscilem. Mam za to dwa inne problemy:
    1. Filmiki na stronach web chodza mi w bardzo marnej jakosci. NP. skroty meczow orange extraklsy na onecie. Wczesniej bylo lepiej.
    2. Mam kilka filmow ktore chodza w mpc a nie chodza w subedit playerze. jak zrobic zeby odpalaly w subie ?