logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Siemens C62 v28 – jak ściągnąć simlocka kablem COM w domu? Instrukcja krok po kroku

*HaKeR* 14 Mar 2006 16:35 1813 17
  • #1 2413439
    *HaKeR*
    Poziom 26  
    Posty: 1175
    Pomógł: 83
    Ocena: 76
    Witam czytałem trochę postów i wiem że można ściągnąć z tego modelu smoka domowym sposobem tzn. kablem na COM.
    Prosił bym o opis itd.
  • #3 2413543
    Pschemek
    Poziom 23  
    Posty: 788
    Pomógł: 24
    Ocena: 14
    c62 w 28 można zrobić np gsmkeyem,
  • Pomocny post
    #4 2413571
    Tech mobil

    GSM Product Supporter
    Posty: 1878
    Pomógł: 141
    Ocena: 34
    szkodniczek napisał:
    http://www.siemensiak.pl/artykuly,simlock.html W c62 simlocka ściąga się jak w c60 z tego co sie niemyle, poza tym v28 pozwala chyba zrobić to bez testpointa.


    c 62 to sony ericsson nie siemens do tego trzeba kabel z 12v zasilaniem i bez zadnych test pointow program do wersji 25,26,28 program masz tu
    Załączniki:
    • c62.exe (932.69 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    Konto firmowe:
    P.P.U.H. Tech Mobil Tomasz Zawisza
    Siedliska Sławęcińskie 57, Skołyszyn, 38-242 | Strona WWW: www.techmobil.pl
  • #5 2413849
    ZAHYR
    Poziom 33  
    Posty: 2623
    Pomógł: 200
    Ocena: 179
    Jak czytałeś troche postów to poczytaj więcej bo było już o tym wiele razy, musisz mieć przerobiony kabelek z dodatkowym zasilaniem +12V, schemat jest na elektrodzie, program do sciagania simlocka masz tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic442404.html

    szkodniczek jeśli nie miałeś do czynienia z tym telefonem to sie nie udzielaj bo pleciesz głupoty, c62 to wogule inna bajka i inny producent niz c60, to samo z testpointem, c62 niema testpointa, uzywa sie do niego kabla z podlaczonym napieciem +12v...
  • #6 2413928
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23694
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    He he szkodniczek to jest chyba taki mały wirusik który chce na elce trochę zamieszania wprowadzić :)
    pozdr
  • #7 2414734
    glizda1125
    Poziom 15  
    Posty: 88
    Pomógł: 9
    Ocena: 1
    Witam

    Tez mam problem z C62 ale z zasiegiem. Niby jest ale jak sie dzwoni to "Usluga niedostepna" :( Malo jest o tym telefonie na elektrodzie i nie wiem za co sie najpierw brac przy wygrzewaniu i wymienianiu BGA. Jak kos sobie poradzil z tym problemem niech pisze.

    pozdrawiam
    glizda1125
  • #8 2414954
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    Miałem ostatnio taki telefon na simloka i po przeczytaniu tego wszytskiego co mozna tutaj znaleźć postanowiłem ze oddam kumplowi (ma mt boxa do sony eryków) i zrobił mi to w trzy minuty
    A tak naprawde ten telefon nie jest model popularnym i kombinacje z przerabianiem kabli itd to troche za duza strata czasu
    Pozdrawiam
  • #9 2415317
    *HaKeR*
    Poziom 26  
    Posty: 1175
    Pomógł: 83
    Ocena: 76
    Dzięki wszystki za odpowiedzi tylko gdzie znajdę schemat kabelka?? tzn. jak go przerobić?
  • #11 2415740
    fokus73
    Poziom 27  
    Posty: 1302
    Pomógł: 12
    Ocena: 15
    *HaKeR* napisał:
    Dzięki wszystki za odpowiedzi tylko gdzie znajdę schemat kabelka?? tzn. jak go przerobić?


    A nie mozesz sobie kupić ??
  • #12 2416024
    ZAHYR
    Poziom 33  
    Posty: 2623
    Pomógł: 200
    Ocena: 179
    Serwisówki pod COM do C62 raczej nie znajdziesz w sprzedaży, co najwyżej kabelek do jakiegos boxa.

    Aha i przeróbka nie na każdym kablu działa, łatwo można uwalić swój kabelek (szczególnie ten z podłączonymi tylko 3 pinami - GND, RX, TX). Jak ściągałem simlocka z C62 to musiałem robić nowy wg. schematu na MAX232, ale opłacało się poświęcić te kilka minut, bo ten na max232 śmiga praktycznie ze wszystkim.
  • #13 2416061
    dyszelek
    Poziom 11  
    Posty: 16
    Ocena: 13
    glizda1125 napisał:
    Witam

    Tez mam problem z C62 ale z zasiegiem. Niby jest ale jak sie dzwoni to "Usluga niedostepna" :( Malo jest o tym telefonie na elektrodzie i nie wiem za co sie najpierw brac przy wygrzewaniu i wymienianiu BGA. Jak kos sobie poradzil z tym problemem niech pisze.

    pozdrawiam
    glizda1125

    sprawdz czy imei jesat niezablokowany w sieci!!!
  • #14 2416085
    glizda1125
    Poziom 15  
    Posty: 88
    Pomógł: 9
    Ocena: 1
    Cytat:
    sprawdz czy imei jesat niezablokowany w sieci!!!


    Imei nie jest zablokowany bo czasami da sie zadzwonic ale to jest raz na 10 razy.:cry:
  • #15 2416130
    ZAHYR
    Poziom 33  
    Posty: 2623
    Pomógł: 200
    Ocena: 179
    Co do zasięgu to spróbuj podlać topnikiem i porządnie wygrzać układ zaznaczony na fotce.
    Załączniki:
    • c62 network problem.JPG (54 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #16 2417894
    *HaKeR*
    Poziom 26  
    Posty: 1175
    Pomógł: 83
    Ocena: 76
    fokus73, jak masz odpowiadać pytaniem na pytanie to lepiej się nie wtrącaj!

    ze schematu wynika że:
    do pinu 9 podłączam napięcie +12V
    mostkuję piny 3z5 i 4z7...
    chodzi o przeróbkę kabla do siemensa x55
    zgadza się?
  • Pomocny post
    #17 2417982
    ZAHYR
    Poziom 33  
    Posty: 2623
    Pomógł: 200
    Ocena: 179
    Tak, zgadza się, masa i masa zasilania idzie do pin2. Jeszcze zależy czy masz oryginalny kabel, czy nieoryginalny, schemat dotyczy przeróbki nieoryginalnego ;) Z tym że tak jak napisałem wyżej - nie zawsze działa po tej przerobce (tanie kable nie są robione na max232)...
  • #18 2419239
    *HaKeR*
    Poziom 26  
    Posty: 1175
    Pomógł: 83
    Ocena: 76
    C62 v28 UNLOCK DOWN:)
    simlock zszedł bez problemu!
    Dzięki wszyskim za odpowiedzi!
    Temat uważam za zamknięty!

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy ściągania simlocka z telefonu Siemens C62 w wersji oprogramowania v28 za pomocą kabla COM w warunkach domowych. Model C62 różni się od C60 i nie wymaga testpointa do odblokowania. Konieczne jest użycie kabla z dodatkowym zasilaniem +12V, którego schemat przeróbki dostępny jest na forum Elektroda.pl. Zaleca się stosowanie kabla z układem MAX232, gdyż standardowe kable z trzema pinami (GND, RX, TX) mogą nie działać i łatwo je uszkodzić. Do odblokowania można użyć programów kompatybilnych z wersjami 25, 26 i 28 oprogramowania, np. GSMKey lub dedykowanych narzędzi dostępnych na wskazanych stronach. W przypadku problemów z zasięgiem sugerowane jest wygrzewanie i wymiana układu BGA. Niektóre osoby polecają korzystanie z usług serwisów posiadających boxy do Sony Ericsson, gdyż C62 nie jest popularnym modelem i samodzielne przeróbki mogą być czasochłonne. Po zastosowaniu odpowiedniego kabla i programu simlock można skutecznie zdjąć bez problemów.
REKLAMA