Witam
AP na Mikrotiku, w komputerze karta d-link 520, antena Yaga, odleglosc 300m.
Od pewnego czasu w netstumblerze wykres jest pociety, nigdy tak nie bylo wczesniej. U kolegi podobna konfiguracja lecz antena parabol, karta DWL 520+. odleglosc UWAGA 100m ale na strychu:)
To samo od pewnego czasu.. z tym ze u mnie winda laczy sie a u niego do tego stopnia ze nie laczy.
Zeby bylo smieszniej ani u mnie ani u niego ZADNA siec w miescie nie jest stabilna.. wszystko zrywa, w NS ciagle skacze ilosc aktywnych AP, od zera i tak w gore i w dol.
Nie mam pojecia, zamienialismy sie antenami, kartami i nic..
UWAGA: zataszczylem laptopa na strych do w/w koleszki, lap z karta intel 2200bg i ...? siec jest, poziom w NS -50dbi czyli ok. i to bez zewnetrznej anteny, wszystkie sieci sa stabilne. Do tej wlasciwej wpina sie smialo.
Wczesniej bylo ok. nic sie nie dzialo, siec byla, NS pokazywal stabilny link.
DODATKOWO': ustawilem AP ovislinka w tryb APC, podlaczylem antene, siec jest ale diodka od linku tez co kilka sekund mrygnie czyli tez zrywa...
Chlopaki co za diabel? nagle 2 karty siadly? w sumie AP tez? dziwne...
pozdrawiam
AP na Mikrotiku, w komputerze karta d-link 520, antena Yaga, odleglosc 300m.
Od pewnego czasu w netstumblerze wykres jest pociety, nigdy tak nie bylo wczesniej. U kolegi podobna konfiguracja lecz antena parabol, karta DWL 520+. odleglosc UWAGA 100m ale na strychu:)
To samo od pewnego czasu.. z tym ze u mnie winda laczy sie a u niego do tego stopnia ze nie laczy.
Zeby bylo smieszniej ani u mnie ani u niego ZADNA siec w miescie nie jest stabilna.. wszystko zrywa, w NS ciagle skacze ilosc aktywnych AP, od zera i tak w gore i w dol.
Nie mam pojecia, zamienialismy sie antenami, kartami i nic..
UWAGA: zataszczylem laptopa na strych do w/w koleszki, lap z karta intel 2200bg i ...? siec jest, poziom w NS -50dbi czyli ok. i to bez zewnetrznej anteny, wszystkie sieci sa stabilne. Do tej wlasciwej wpina sie smialo.
Wczesniej bylo ok. nic sie nie dzialo, siec byla, NS pokazywal stabilny link.
DODATKOWO': ustawilem AP ovislinka w tryb APC, podlaczylem antene, siec jest ale diodka od linku tez co kilka sekund mrygnie czyli tez zrywa...
Chlopaki co za diabel? nagle 2 karty siadly? w sumie AP tez? dziwne...
pozdrawiam