Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralkabąbelkowa DWF 5590 DP

Miracullix 21 Mar 2006 14:07 1816 5
 • #1 21 Mar 2006 14:07
  Miracullix
  Poziom 2  

  Dostałem tanio używaną pralkę bąbelkową DWF 5590 DP. Wszystko działa raczej zgodnie z oczekiwaniami.Jest jedno 'ale': lekko niedopiera i mocno skręca pranie. Zajrzałem jak przebiega pranie. Otóż najczęściej podczas krótkich ruchów obrotowych wirnika, przy obrotach w keirunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (patrząc do zbiornika z góry) jest ok. Gorzej jest w przeciwną stronę, często wirnik nie obraca się a silnik buczy. Po ręcznym 'wspomaganiu' w obie strony ruchy są ok aż do następnego razu.
  Może ktoś zna dobrze tą pralkę i może mi coś poradzić?
  Pozdrawiam

  0 5
 • Pomocny post
  #2 21 Mar 2006 16:19
  jacobsek
  Poziom 22  

  Witam.
  Ten objaw wskazuje na uszkodzenie mechanizmu różnicowego (gear mechanism), to takie ustrojstwo które jest centralnie pod bębnem prali i jest napędzane przez silnik.
  To właśnie ten mechanizm zapewnia obroty bębna przy praniu i wirowaniu.
  Sprawdź jeszcze czy hamulec nie jest przyczyną tego stanu(powinien odpuszczać po uruchomieniu silnika).
  Najczęściej jednak to właśnie ten gear mechanism powoduje takie objawy w tych pralkach, pranie jest nierównomiernie rozkładane w pralce.
  Możesz to wstępnie sprawdzić obracając wirnik przy wyłączonej pralce, powinien kręcić się z oporami w obie strony a bęben powinien być przy tym nieruchomy, jeśli w jedną ze stron kręci się zdecydowanie lżej albo zaczyna się kręcić też razem z bębnem to oznacza 99,9 % że jest uszkodzony ten właśnie mechanizm różnicowy.
  Pozdrawiam

  0
 • #3 21 Mar 2006 19:19
  zbyszeks0
  Specjalista AGD

  Jeżeli sprawdziłeś to co opisał kolega powyżej zwróc również uwagę na silnik może być uszkodzony.Pozdrawiam.

  0
 • #4 21 Mar 2006 20:42
  39006
  Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  #5 21 Mar 2006 22:13
  samsu100
  Poziom 22  

  Jest to doskonała pralka - w swojej działalności nie spotkałem klienta który byłby niezadowolony z efektu jej prania. Miała w zasadzie dwie słabe strony: nieszczęsny gear mechanizm, którego awaria (pęknięcie sprężyny wewnątrz mechanizmu) powodowała opisane powyżej złe obracanie w jedną stronę, oraz pompkę wylewającą, w pierwszych wykonaniach bez filtra i byle moneta wycinała dokumentnie wirnik a nieraz i obudowę pompki. Aktualnie można bez problemu zakupić zarówno nowy mechanizm jak i pompkę. Naprawa gear mechanizmu niestety nie jest łatwa a jego wymontowanie z pralki też niekiedy sprawia wiele trudności (zdjęcie bębna z kwadratowego wałka po odkręceniu nakrętki).
  pozdr. Andrzej

  0
 • #6 15 Sty 2013 22:33
  Miracullix
  Poziom 2  

  Ostateczenie winien okazał się mechanizm przekładni, Dziękuję!

  0