Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralkab±belkowa DWF 5590 DP

Miracullix 21 Mar 2006 14:07 1804 5
 • #1 21 Mar 2006 14:07
  Miracullix
  Poziom 2  

  Dostałem tanio używan± pralkę b±belkow± DWF 5590 DP. Wszystko działa raczej zgodnie z oczekiwaniami.Jest jedno 'ale': lekko niedopiera i mocno skręca pranie. Zajrzałem jak przebiega pranie. Otóż najczę¶ciej podczas krótkich ruchów obrotowych wirnika, przy obrotach w keirunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (patrz±c do zbiornika z góry) jest ok. Gorzej jest w przeciwn± stronę, często wirnik nie obraca się a silnik buczy. Po ręcznym 'wspomaganiu' w obie strony ruchy s± ok aż do następnego razu.
  Może kto¶ zna dobrze t± pralkę i może mi co¶ poradzić?
  Pozdrawiam

  0 5
 • Pomocny post
  #2 21 Mar 2006 16:19
  jacobsek
  Poziom 22  

  Witam.
  Ten objaw wskazuje na uszkodzenie mechanizmu różnicowego (gear mechanism), to takie ustrojstwo które jest centralnie pod bębnem prali i jest napędzane przez silnik.
  To wła¶nie ten mechanizm zapewnia obroty bębna przy praniu i wirowaniu.
  SprawdĽ jeszcze czy hamulec nie jest przyczyn± tego stanu(powinien odpuszczać po uruchomieniu silnika).
  Najczę¶ciej jednak to wła¶nie ten gear mechanism powoduje takie objawy w tych pralkach, pranie jest nierównomiernie rozkładane w pralce.
  Możesz to wstępnie sprawdzić obracaj±c wirnik przy wył±czonej pralce, powinien kręcić się z oporami w obie strony a bęben powinien być przy tym nieruchomy, je¶li w jedn± ze stron kręci się zdecydowanie lżej albo zaczyna się kręcić też razem z bębnem to oznacza 99,9 % że jest uszkodzony ten wła¶nie mechanizm różnicowy.
  Pozdrawiam

  0
 • #3 21 Mar 2006 19:19
  zbyszeks0
  Specjalista AGD

  Jeżeli sprawdziłe¶ to co opisał kolega powyżej zwróc również uwagę na silnik może być uszkodzony.Pozdrawiam.

  0
 • #4 21 Mar 2006 20:42
  39006
  Użytkownik usun±ł konto  
 • Pomocny post
  #5 21 Mar 2006 22:13
  samsu100
  Poziom 22  

  Jest to doskonała pralka - w swojej działalno¶ci nie spotkałem klienta który byłby niezadowolony z efektu jej prania. Miała w zasadzie dwie słabe strony: nieszczęsny gear mechanizm, którego awaria (pęknięcie sprężyny wewn±trz mechanizmu) powodowała opisane powyżej złe obracanie w jedn± stronę, oraz pompkę wylewaj±c±, w pierwszych wykonaniach bez filtra i byle moneta wycinała dokumentnie wirnik a nieraz i obudowę pompki. Aktualnie można bez problemu zakupić zarówno nowy mechanizm jak i pompkę. Naprawa gear mechanizmu niestety nie jest łatwa a jego wymontowanie z pralki też niekiedy sprawia wiele trudno¶ci (zdjęcie bębna z kwadratowego wałka po odkręceniu nakrętki).
  pozdr. Andrzej

  0
 • #6 15 Sty 2013 22:33
  Miracullix
  Poziom 2  

  Ostateczenie winien okazał się mechanizm przekładni, Dziękuję!

  0