Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralkab±belkowa DWF 5590 DP

Miracullix 21 Mar 2006 14:07 1786 5
  • #1 21 Mar 2006 14:07
    Miracullix
    Poziom 2  

Dostałem tanio używan± pralkę b±belkow± DWF 5590 DP. Wszystko działa raczej zgodnie z oczekiwaniami.Jest jedno 'ale': lekko niedopiera i mocno skręca pranie. Zajrzałem jak przebiega pranie. Otóż najczę¶ciej podczas krótkich ruchów obrotowych wirnika, przy obrotach w keirunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara (patrz±c do zbiornika z góry) jest ok. Gorzej jest w przeciwn± stronę, często wirnik nie obraca się a silnik buczy. Po ręcznym 'wspomaganiu' w obie strony ruchy s± ok aż do następnego razu.
    Może kto¶ zna dobrze t± pralkę i może mi co¶ poradzić?
    Pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 21 Mar 2006 16:19
    jacobsek
    Poziom 22  

Witam.
    Ten objaw wskazuje na uszkodzenie mechanizmu różnicowego (gear mechanism), to takie ustrojstwo które jest centralnie pod bębnem prali i jest napędzane przez silnik.
    To wła¶nie ten mechanizm zapewnia obroty bębna przy praniu i wirowaniu.
    SprawdĽ jeszcze czy hamulec nie jest przyczyn± tego stanu(powinien odpuszczać po uruchomieniu silnika).
    Najczę¶ciej jednak to wła¶nie ten gear mechanism powoduje takie objawy w tych pralkach, pranie jest nierównomiernie rozkładane w pralce.
    Możesz to wstępnie sprawdzić obracaj±c wirnik przy wył±czonej pralce, powinien kręcić się z oporami w obie strony a bęben powinien być przy tym nieruchomy, je¶li w jedn± ze stron kręci się zdecydowanie lżej albo zaczyna się kręcić też razem z bębnem to oznacza 99,9 % że jest uszkodzony ten wła¶nie mechanizm różnicowy.
    Pozdrawiam

0
  • #3 21 Mar 2006 19:19
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Jeżeli sprawdziłe¶ to co opisał kolega powyżej zwróc również uwagę na silnik może być uszkodzony.Pozdrawiam.

0
  • #4 21 Mar 2006 20:42
    39006
    Użytkownik usun±ł konto  
  • Pomocny post
    #5 21 Mar 2006 22:13
    samsu100
    Poziom 22  

Jest to doskonała pralka - w swojej działalno¶ci nie spotkałem klienta który byłby niezadowolony z efektu jej prania. Miała w zasadzie dwie słabe strony: nieszczęsny gear mechanizm, którego awaria (pęknięcie sprężyny wewn±trz mechanizmu) powodowała opisane powyżej złe obracanie w jedn± stronę, oraz pompkę wylewaj±c±, w pierwszych wykonaniach bez filtra i byle moneta wycinała dokumentnie wirnik a nieraz i obudowę pompki. Aktualnie można bez problemu zakupić zarówno nowy mechanizm jak i pompkę. Naprawa gear mechanizmu niestety nie jest łatwa a jego wymontowanie z pralki też niekiedy sprawia wiele trudno¶ci (zdjęcie bębna z kwadratowego wałka po odkręceniu nakrętki).
    pozdr. Andrzej

0
  • #6 15 Sty 2013 22:33
    Miracullix
    Poziom 2  

Ostateczenie winien okazał się mechanizm przekładni, Dziękuję!

0