Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kody serwisowe do Jungheinrich

alf25 29 Mar 2006 10:51 38728 7
 • #1
  alf25
  Level 2  
  Witam. Mam gorącą prośbę czy posiada moze ktoś kody serwisowe do wózków widłowych marki Jungheinrich typu tzw. czołowy . Dziwnym trafem jeden z pracowników bawił sie przełącznikami na panelu i spowolnił wózek do predkości max 5 km/h i teraz nie wiem jak to odkrecic. Proszę o pomoc z góry dziekuje. Info prosze na skrzynkę alf25(malpa)gazeta.pl. lub forum.
 • #2
  macgyver4
  Level 16  
  witam
  proponuję autoryzowany serwis jungeinrich bo o kodach możesz zapomnieć
 • #3
  manfed
  Level 17  
  Też szukam kodów do ETX 125. Mam również problem z ręcznym wózkiem tej firmy. W sposób losowy silnik jazdy zwalnia, wersja jest zbyt uboga (stara) aby operator mógł sobie cos przestawić. Nie wiem czy wina obarczyć za takie zachowanie moduł sterujący?
 • #4
  DarekBytom
  Level 18  
  Powiedz mi jaki błąd Ci wywala to podam Ci co go boli
  Pozdrawiam.

  Przepraszam ale źle Cię zrozumiałem , sprawdź czy nie masz włączonego ślimaka czyli wolnej jazdy , jeśli to nie pomoże to podaj mi dokładnie typ wózka oraz jego nr seryjny , wtedy cos wymyślimy .
  PS do Jungheinricha nie ma kodów serwisowych , są tylko kody błędów ,natomiast jest w niektórych wózkach coś takiego jak tryb serwisu , z którego można co nieco pozmieniać , ale pełne opcje daje laptop z oprogramowaniem serwisowym w którym możesz zmienić wszystkie opcje.
 • #5
  CENTURION_ALARMY
  Level 22  
  W razie co to dla zainteresowanych
  Naprawiam karty do jungheinrich i still, padnięte elektroniczne zalane, złamane. Gwarancja + faktura
  0660-140-204
 • #6
  CZAPLIK
  Level 14  
  Są 2 możliwości z których jedną opisał już kolega czyli zwarty przycisk ślimaka (nie wywala błędu). Druga możliwość występuje tylko w wózkach z platformą dla operatora a wynika z błędu potencjometrów ustalających położenie koła napędowego i dyszla kierującego. Po wymianie któregoś z tych potencjometrów należy wykalibrować elektronikę by go odpowiednio zinterpretowała (nawet niewielkie różnice wartości powodują zwolnienie do prędkości "żółwia" i podanie komunikatu błędu z tego co mówił gość z serwisu istnieje kalibracja "na piechotę" ale robił to tylko raz cztery godziny gdyż należy przeprowadzi szereg czynności w określonym czasie co nie jest łatwe). Przy pomocy laptopa 20 minut i po bólu (z przerwą na kawę). Wiem bo wymieniałem uszkodzony potencjometr (u producenta jest o niebo tańszy). Z tego co mówił jeszcze gość z serwisu podniesienie wózka do góry i przemieszczenie koła napędowego "ręcznie" lub gdyby podskoczył podczas skrętu i przemieściło się koło napędowe nie na skutek zmiany położenia dyszla mamy ten sam efekt.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Co do kodów serwisowych na kilkanaście wizyt Panów z serwisu przy których byłem obecny (akurat na mojej zmianie) a staram się zawsze być kody są nie do dostania nie ma ich na kartce tylko w laptopie (tyle ich jest) i jak na razie żaden nie dał się przekonać by je udostępnić. Albo się boją albo są tak lojalni albo ich laptopy są zabezpieczone lub rejestrują podłączone do nich urządzenia.
 • #7
  CENTURION_ALARMY
  Level 22  
  Z tego co wiem to oni sami niemaja kodów a wszystko jest w kompie. Znajomy zwolnił się z serwisu stilla i lipa zero serwisówek wszystko polegało na wymianach
 • #8
  Baster-b2
  Level 10  
  Witam.
  Posiadam wozek JUNGHEINRICH EFG 216 i mam z nim problem.
  Na wyswietlaczu pokazaly sie kody 39 i 25.
  Wózek ani drgnie z miejsca.
  Czy ktoś posiada opis kodów błedow ?
  Pozdrawiam