Być może piszę dość późno (po rozwiązaniu problemu) ale wartość ta 470Ohm. Może być też zastosowana 100 Ohm- 1kohm. To nie ma znaczenia. TPN 31 można stosować bez większych problemów. W miejsce przewodów rosyjskiego powielacza podpinamy TPN z tym, że:ozn. D - V oznaczenie masy to A/M (ale to nie zawsze podłączone jest bezpośrenio do masy -wlutuj to w to miejsce co był wlutowany powielacz rosyjski), ozn wyjście z reg ostrości bezpośrednio na płytę kineskopu do siatki ostrości a masę bezpośredno do masy odchylania.
Warysto o którym mówisz ma oznaczenie 1500B. Pamiętoj, iż to są rosyjskie "bukwy" to B oznacza polskie W. (Jest na 1500Volt).
Jeśli szukasz przyczyny spalenia się powielacza, to najpierw sprawdź napięcie zasilające odchylanie - powinno być w granicach 130-135V i sprwdź czy da się regulować. (Potencjometr w zasilaczu - poprzez dziurkę w obudowie zasilacza). Warto też sprawdzić diody KD226 będące w bloku odchylania linii ... no i kondensatory 4700nF/1600V profilaktycznie wymienić na np. 5n6 (kostki) i sprawdzić czy reguluje szerokość)...
Więcej szczegółów pytaj dariuszm(_at_)inetia.pl
Powodzenia