Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

elektroniczny reg. ładowania w simsonie SR50

zichera 01 Apr 2006 23:42 2766 6
    zichera
    Level 10  
    Witam mam pewien problem w moim simsonie wysiadł mi regulator ładowania na 12V, i próbowałem go zastapić innym regulatorem który ponoć pochodzi z simsona inwalidzkiego jest też na 12V,tylko jest pewnien problem ma 6 końcówek które wychodzą z niego a normalna ELBA miała 4 może ktoś wie jak to podłaczyć.Pozdrawiam...
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    pawełek3650
    Level 16  
    witam wiadziałem juz cos takiego styłu ma tak jakby radiator a to było zakładane w simsonach skuterach tez z rozrusznikiem wiem bo miałem takiego fajny motorek.Mam pytanie rozbierałes tamten stary regulator w nim przewaznie rozsadza kondensator rezystor i takie cos niepamientam jak sie to nazywa wiem ze jest to przynitowane do tej duzej metalowej blaszki koszt tej naprawy mnie wyniusł 6zł chyba ze ma juz spalony scalak tam to juz niezrobisz ja niemogłem go dostac u siebie aha i w tym jest tez zespolony przerywacz a w tamtym na 6 pinów to niepamientam bo wiem ze były 2 takie skrzyneczki umnie popatrze za schematem w domu bo mam do tego i Ci opisze co do czego pozdarawiam

Dodano po 32 [minuty]:

znalazłem ten schemat masz z ta elba co ci sie spaliła i z tym na 6 pinów ale to wystempuje razem z elba i z tego co zauwazyłem to jak jest to na 6 pinów to niewystempuje mostek prostowniczy i jeszcze jedno jeden schemat jest od sr50 a drugi o s51 o zwykłego sima.Ijak zrezygnujesz z montazu tego to ja przerabiałem tzn kupowałem elektroniczny przerywacz od malucha do kierunków i regulator ładowania tez od malucha ogułem wychodziło cos z 30zł bo tobie tak naprawde sie spalił regulator ładowania ja to tym w zastempowałem i to dosyc dobrze chodziło i sie niepaliło juz robiłem tak 2 razy jak sie znasz na elektronice to niemusze Ci pisac jak to połączyc jak nie to napisz na pw to Ci wszystko pisze co i jak albo na gg jak bedze dostempny pozdrawiam
    zichera
    Level 10  
    Witam i dzieki za tak szybka odpowiedz no szkoda ale stara elbe wyzuciłem nie wiedziałem że coś w niej mozna jeszcze wymienić no a ten niby elektroniczny regulator co ja mam na 6 koncówek to faktycznie tak jak widze na tym schemacie co mi przysłałeś to bedzie działał z tą elba co mi sie spaliła.A gościu co mi ja sprzedał powiedział że to to samo co elba(oj chyba mi kase zwruci).Tak jak tam powyżej pisałeś już wcześniej zamontowałem przerywacz z malucha bo miałem a jutro jeszcze spróbuje zamontować ten regulator z malucha, a kontrolki mi sie bedą wtedy świecić bo ponoć przez ten regulator idzie prąd.Pozdr..

Dodano po 12 [minuty]:

A i jeszcze jedno ja w tej instalacji mam całkiem pokrecone bo ja ją niedawno z kolegą robiłem i płynie w niej 12V prąda a instalacje zrobiliśmy z schematu na 6V bo iskrownik jest na platynki jeszcze(nie wiem czy dobze na to mówie) a nie elektroniczny(szukalismy w róznych schematach i jak jest iskrownik na młoteczki to tylko były instalacje na 6V) nie wiem czy to ma jakie znaczenie do działania ale wczesniej jak go kupiłem to miał cały czas 12V instalacje tylko nie było swiateł i strasznie pogmatwana była ta instalacja i doszłem do wniosku zeby ja zmienic..
    pawełek3650
    Level 16  
    były i 12 woltowe z platynkami bo takiego tez robiłem ale to zadkosc ale byłu przewaznie są na module i 6V tez były na modułach jak załozysz ten regulator to bedzie ok pozdrawiam napisz jakie beda rezultaty kiedys byłem fanatykiem sima nawet ze swojego sr50 przerobiłem na 70cm zeby miał lepsze kopyto .
    zichera
    Level 10  
    Witam mam takie pytanie ,nie wiesz może co może być przyczyna jak mi sie świece cały czas palą w simsonie pochodzi troche zaczne mu gazować tak cos nie równo chodzi ale ok zgasze go i lipa świeca nie ma iskry ,wsadze nową i problem sie powtaża...???
    pawełek3650
    Level 16  
    hmm a jest moze zaoliwiona albo cos takiego?? jeszcze duzo zalezy od swiecy np ja raz kupiłem iskre i tyle niechce jej widziec poprostu niezdała egzaminu ja jak miałem elektoniczny zapłon tzn na module to zakładałe bosha taka na 4 styki z krutkim gwintem miał lepszego kopa i niezdazyło mi sie zeby sie z nią cos podziało umnie taka swieca kosztowała 18zł rok temu ale ja tylko bosha zakładałem albo chempion bo to sa dobre swiece sprawdz jeszcze fajke dla pewnosci kabel i kondensator i przczysc platynki bo duzo zeczy ma znaczenie i opisz mi dokładniej jak mozesz co sie jeszcze dzieje i wybacz ze niepisałem bo niemiałem neta tydzień
    zichera
    Level 10  
    Witam no problem został rozwiązany miałem żle ustawiony zapłon ale ta najważniejsza przyczyna musiałem wymienić zimeringi na wale bo mi swiece zalewało noi prawie iskry nie było..