Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Switching Power Supply model LP-6100B - bezpiecznik popękane szkiełko, okopcony.

s_ice 24 May 2003 12:09 2403 1
    s_ice
    Level 14  
    Switching Power Supply model LP-6100B - bezpiecznik popękane szkiełko, okopcony.
    Mam zasilacz komputerowy ATX 250W, po otwarciu obudowy zobaczyłem, że bezpiecznik ma popękane szkiełko i jest okopcony wewnątrz.

Po wymianie bezpiecznika i podłączeniu do prądu z powrotem go pali (z wielkim hukiem). Na płytce zasilacza jest przypalenie w okolicach układu PL20C45CT, ale bardziej przypalone jest w okolicy rezystora, kondensatora 332pF i diody, wszystkie trzy znajdują się obok siebie i niedaleko od bezpiecznika. Na pewno jest to zwarcie, ale nie wiem gdzie go szukać?
    Nie wiem czy opłaca się go naprawiać, a chciałam go zastosować do starego komputera PC 133MHz, który leży od roku nieużywany.
    power
    Level 16  
    Stawiam na tranzystor. Mam podobną awarie w AT tyle że są spalone oby dwa tranzystory. Ja bym już tego nie naprawaiał ale jak chcesz sie pobawić to proponuje takie rozwiązanie: Wylutować tranzystory po stronie pierwotnej , sprawdzić je (jeśli ma któryś z nich zwarce to wymienić na taki sam lub zamiennik jeśli znajdzesz :)). Sprawdzić mostek, inne diody po stronie pierwotnej, no i elektrolity. Proponuje Ci poszukać u kumpli, w komisach urzywanego zasilacza. Ja nie dawno kupiłem za 10zł sprawny w 100% nigdy nie naprawainy. Bo ta awaria w twoim zasilaczu nie musi się kończyć tylko na tranzystorze, diodzie, czy kondensatorze. Mogło coś pociągnąć dalej za sobą i większa robota a po za tym nie opłacalna, chyba że chcesz się sprawdzić, albo zrobić to dla własnej satysfakcji :)