Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja(smród ) co sie stało?

Dandii25 06 Kwi 2006 13:50 3708 9
  • #1 06 Kwi 2006 13:50
    Dandii25
    Poziom 9  

Witam.Mam pytanko jechałem samochodem i poczułem jakis dziwny smród w aucie,za jakis tydzien załanczam klime a tu nic,co sie mogło stac,czy to cos ma z tym wspólnego?

0 9
  • #2 06 Kwi 2006 14:10
    czapajew
    Poziom 21  

Prawdopodobnie do wymiany filtr przeciwpyłkowy.

0
  • #3 06 Kwi 2006 14:34
    fioleowy
    Poziom 19  

Witam,jak załączasz klimę to pompa sie załącza,a co z ciśnieniem freonu,może jest za niskie i czujniki ciśnienia nie załączają pompy przed spaleniem.

0
  • #4 06 Kwi 2006 16:16
    zawer
    Poziom 15  

za malo danych podales nawet nie wiadomo w jakim sie to aucie stalo !!! czarodziejami to dodatkowo nie jestesmy a jasnowidzami to juz napeno nie :) powiedz cos wiecej o tym i sprawdz czy kompresor klimatyzacji zalacza sie, aha w niektorych bryczkach nie da sie klimy odpalic jezeli temperatura otoczenia na zewnatrz nie podniesie sie do tempratury +18 °C , ten zapach to moze kota przejechales kiedy i wkrecil sie w kola a teraz zapchy puszcza jak sie cieplej zrobilo :)

0
  • #5 06 Kwi 2006 18:52
    Dandii25
    Poziom 9  

Auto to vectra b.jak kupiłem auto klima pracowała,załanczam i nic,sprawdzałem z przodu wiatrak nie działa

0
  • #6 06 Kwi 2006 21:32
    zawer
    Poziom 15  

Jezeli wciskasz klawisz klimy to zapala sie jego podswietlanie??? czy kompletny brak reakcji???

W oplu vectra w zaleznosci od sterownika klimatyzacji wszystko jest sterowane wlasnie tym jednym klawiszem przez roznego rodzaju przekazniki po drodze do sprezarki klimatyzacji (elektromagnesu jej), wentylatorow chlodnicy i kilku czujnikow temperatury, cisninia.
    jezeli sie nie uruchamia sprezarka poprzez zablokowanie sprzegla na kole pasowym, trzeba by bylo sprawdzic czy nie uszkodzil sie sam elektromagnes na kompresorze. Pozatym trzeba by bylo posprawdzac przekazniki i bezpieczniki na zasilaniu ukladu klimatyzacji.

Jezeli nic sie kompletnie nie dzieje to trzeba by bylo zaczac wlasnie od szukania przerw w zasilaniu klimy, eliminujac kolejne stopnie ukladu.
    piszac wczesniej ze niektore samochody nie pozwola uruchomic klimy gdy temperatura otoczenie nie bedzie wyzsza od 18°C mialem na mysli wlasnie OPLA model xxxxxx przynajmniej tak bylo w kilku z nich z ktorymi mialem do czynienia. Rownież moze nie byc czynnika chlodniczego i tez nic z tego nie bedzie klima nie bedzie śmigac :)

jak by byly potrzebne wieksze szczegoly to odpisze pozniej na kazde ewentualne pytanie.

0
  • #7 10 Kwi 2006 20:18
    Dandii25
    Poziom 9  

Jak włanczam klime to dioda normalnie sie zapala

0
  • #8 10 Kwi 2006 23:10
    luk_jag
    Specjalista AGD

Witam. Proponuję sprawdzić ciśnienia bo jak R134 sobie poleciał w atmosferę to klima się nie załączy.
    Pozdrawiam

0
  • #9 11 Kwi 2006 09:03
    Sławek62
    Poziom 17  

Też jestem zdania, żeby w pierwszej kolejności sprawdzić ciśnienie klimy,tym bardziej,że przedtem był dziwny zapach.

0
  • #10 11 Kwi 2006 10:00
    Slawek J
    Poziom 30  

Po pierwsze to klimatyzacje powinno sie uzywac okragly rok a nie tylko gdy sa upalne dni bo nie uzywana przez dluzszy czas powoduje takie niespodzianki. Kompleksowy przeglad klimatyzacji nie jest kosztowny, a tam sprawdza ci przedewszystkim szczelnosc ukladu, wymienia olej i sprawqdza ubytki czynnika chlodzacego a gdy bedzie taka potrzeba to ci napelnia uklad R134a
    Sam tego nie zrobisz bez przyrzadow.
    Pozdrawiam.

0