Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodowanie pilota Wi¶niowski 2k433 (2 przyciskowy)

07 Kwi 2006 09:22 63056 15
  • Poziom 1  
    Witam!

Mam pytanie do kolegów, czy wiecie jakie s± szanse na samodzielne zakodowanie pilota "WI¦NIOWSKI 2k433 (2 przyciskowy)". Firma która montowała nam bramę chce za to 107PLN taki sam pilot na allegro to 49PLN, tylko kwestia jego zakodowania... To co znalazłem o urz±dzeniu:
    Cytat:
    Pilot 2k433 produkowany przez firmę WI¦NIOWSKI. Nadajnik pracuje z częstotliwo¶ci± 433MHz z kodemdynamicznie zmiennym. Bezpieczeństwo przesyłania kodu dzięki funkcji maskowaniu algorytmu zmiany kodu.
    . Zaznaczam że mam jeden działaj±cy pilot a chcę mieć dwa. Spotkałem się kiedy¶ na tym forum z opisem kodowania nowego pilota za pomoc± już zakodowanego, niemniej jednak go¶ć z allegro który nimi handluje, twierdzi że już się tego tak nie da robić.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemy¶le dzi¶ i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
    W tego typu pilocie nic się nie zmienia. Należy zaprogramować centralkę(odbiornik). Jeżeli centralka jest typu EL500 to służę pomoc±.
  • Poziom 19  
    Mialem podobny problem.Zapytam czy masz otwieranie z garazu na przycisk na scianie?
    Ja podlaczylem sie z tym radiolinia elmes i cyka.Wynislo mnie to cos kolo120 pln ale za to mam dodatkowo 3 piloty
  • Poziom 11  
    oczywi¶cie da się to zrobić, je¶li możesz to podaj jaki model centrali posiadasz, wtedy będę mógł Ci pomóc.

Dodano po 4 [minuty]:

Kodowanie w sposób który opisał JOY działa w przypadku pilotów ze stałym kodem typ PIC-310. Kod dynamicznie zmienny działa w ten sposób, że to centralka musi się go nauczyć, nie można sklonować pilota.

Dodano po 25 [sekundy]:

joy napisał:
    Witam elektronikę dla Wi¶niowskiego produkuje firma http://eldrim.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=30
    a co do programowania to uczy się pilota od pilota trzymasz dłużej przycisk jednego pilota i zbliżasz drugiego i naciskasz przycisk ale sekwencję dokładn± mogę ci podać wieczorem. Pozdrawiam

Kodowanie w sposób który opisał JOY działa w przypadku pilotów ze stałym kodem typ PIC-310. Kod dynamicznie zmienny działa w ten sposób, że to centralka musi się go nauczyć, nie można sklonować pilota.
  • Poziom 10  
    witam!
    mam podobny problem, tylko ze u mnie developer zada 150zl.. widać z czasem ceny id± w gore...
    stad mam pytania:
    dowiedziałem się , iż żeby zaprogramować nowego pilota w centralce trzeba podać kod dostępu, jeżeli go nie znam a developer/firma która zakładała bramę również mi go nie poda jest jaka¶ możliwo¶ć ominięcia tego problemu?
    czy mogę rozpoznać model/typ centralki bez rozkręcania/otwierania obudowy centralki??
    czy istnieje możliwo¶ć zakodowania pilota bez otwierania centralki...
    pozdrawiam
  • Poziom 19  
    do Virco.Normalnie kupujesz i wgrywasz bez zadnych kodów dostepu.Rozkręć centralkę, spisz z niej numer i nazwe płyty i pod ni± zamów pilota.Powinni ci przesłać z instrukcj± ,,wklepania''.
  • Poziom 10  
    no wła¶nie i tu jest problem jak wysłałem zapytanie do jednego z przedstawicieli rozprowadzaj±cych te bramy dostałem propozycje zakupu pilota za 60 zl netto oraz 150zl netto z przysalanie montera który mi wgra tego pilota..
  • Poziom 19  
    No to jaki problem?Pilot 60 a z wgraniem i monterem 150.No decydyj.Może monterem jest kobietka?
  • Poziom 10  
    nie , Ľle liczysz , 60za pilota+150 za montera=210 netto,a tu deweloper chce 150 brutto, a przecież chodziło o to by to wszystko nie kosztowało tak dużych pieniędzy...
  • Poziom 19  
    Napisz do firmy , zrob fotę pilocika , podaj napisy z plyty(nazwe i typ), zamów, przysl± to pomyslimy.
  • Poziom 10  
    tak wygl±da mój sterownik:

naklejka w dolnej czę¶ci obudowy

widok z góry po zdjęciu szarej czę¶ci obudowy:

widok z przodu, dodatkowa pokrywa na płytkę sterownika:

zdjęcie płytki sterownika:

jak widać w prawej dolnej czę¶ci znajduje się wy¶wietlacz wraz z 3 przyciskami, mam nadzieje ze nimi programuje się dodatkowe piloty

a tak wgl±da mój pilot:

a teraz bardzo ładnie proszę o pomoc ;]
  • Poziom 19  
    To nie jest napęd bramy Wi¶niowski, tylko BFT.

http://www.bft.pl/

Nie ,,bawiłem,, się takim napędem,być może pasuje i można wgrać w niego pilota Wi¶niowski , ale moim zdaniem jest do tego zastosowany odbiornik Wi¶niowski(st±d pilot Wi¶niowski) który wysterowuje wej¶cie KLUCZ na płycie twojego napędu.Poszukaj jeszcze czy w pobliżu(może w lampie) nie ma jeszcze jakiego¶ pudełeczka,płytki(odbiornika Wi¶niowski)(czarny kabel z fotki gdzie idzie?może tam?).Intryguje mnie pudełeczko z fotki,takie koło silnika na focie po zdjęciu obudowy,być może to jest odbiornik twojego pilota.Wtedy należy go rozkręcić i przeczytać co na płycie jest napisane(b±dĽ na nalepce na puszecce)
    Być może się mylę i koledzy co¶ poradz± , jak co to zadzwoń do BTF i zapytaj czy da rade wprogramować pilolta Wi¶niowski.
    Odezwij się jak co¶ będziesz wiedział.
  • Poziom 9  
    Panowie,
    Również mam taki sam problem.
    Chciałbym "dorobić" żonie pilota do bramy wjazdowej do garażu.
    Deweloper życzy sobie za pilota 150 zł.
    Kupiłem już za 47 zł pilota dwukanałowego 2k433, takiego jak na zdjęciu:

Sterowniki bramy s± firmy Wi¶niewski.

Czy jest kto¶ na forum z Warszawy, kto chciałby się podj±ć za rozs±dn± cenę zakodowania pilota na Ursynowie?

Jestem kompletnie zielony w temacie :)
    Z góry dziękuję,
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam
    Podpowiem tylko krótko że według mnie jest to pilot stałokodowy Wisniowski i mozna go skopiować od działajacego juz pilota wczesniej juz kto¶ podawał w jaki sposób jezeli nie to mogę podać jak należy to zrobić .
    A wracaj±c do Napędu i radia jest to napęd firmy BFT ale sprzedany przez siec Wisniowski i wtedy dzila on na piloty i Wisniowski i BFT (dostepne u Nas w sklepie w rozsadnej cenie Lub ciekawe zamienniki z stali szlachetnej Boki wykonane z chromowanego stopu metalu. http://www.bramyonline.pl/product_info.php?cPath=19&products_id=422 )
    Pozdrawiam
    Rafał
  • Poziom 24  
    Napęd napewno BFT, ztym że niewidać oryginalnego radia. Z tego co piszesz, wnioskuję ze masz dołożony radioodbiornik tylu el20Q lub el3Q.

Procedura programowania wygl±da tak:
    Przyci¶nij klawisz „UCZ” ( w radioodbiorniku(,i trzymaj aż LED zapali się i zga¶nie. Teraz
    masz około 10 sekund na przyci¶nięcie wybranego przycisku w pilocie, gdy dioda LED zapali się trzykrotnie
    to nauka jest zakończona poprawnie, je¶li chcesz zaprogramować od razu więcej pilotów to po trzykrotnym
    mrugnięciu diody masz następne 10s na zaprogramowanie drugiego pilota, itd. Jednokrotne zapalenie diody
    oznacza koniec nauki.

Radioodbiornik el po sci±gnięciu obudowy: