Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Master - Opel Astra F - programowanie alarmu

levskes 07 Kwi 2006 12:21 4891 3
  • #1 07 Kwi 2006 12:21
    levskes
    Poziom 9  

Witam mam problem z wejsciem w tryb programowania autoalarmu Master zainstalowanego w Opel Astra F. Znalazłem kompletną instukcję serwisową tego alarmu na stronach elektrody jednak wejscie w tryb programowania w moim przypadku nie działa - wcisnięcie dużego przycisku pilota na 5 sekund przy załaczonym zapłonie ...itd . Po pierwsze u mnie na pilocie są dwa takie same przyciski , lecz rozumiem, że chodzi o ten górny, po drugie jak go wciskam to alarm mi się po prostu uzbraja i trzymanie przycisku nic nie zmienia. Czy ktoś może wie jak taki autoalarm programować ???

0 3
  • #2 07 Kwi 2006 22:53
    levskes
    Poziom 9  

Próbowałem postępować według tego schematu:
    Wejście w tryb programowania parametrów:
    a) Włączyć zapłon (nie uruchamiać silnika),
    b) Przytrzymać duży przycisk pilota przez 5 sekund,
    c) Wejście w tryb programowania zostanie potwierdzone sygnałem syreny,
    d) Wyłączyć zapłon do 3 sek. od usłyszenia sygnału dźwiękowego,
    e) Włączone zostaną światła kierunkowskazów,

lecz u mnie jak wciskam przycisk załącza alarm i nic więcej :(

0
  • #3 08 Kwi 2006 07:26
    rysiu666
    Poziom 19  

Może nie jest podłączony przewód do zapłonu i dlatego ci się uzbraja przy włączonej stacyjce.

0
  • #4 08 Kwi 2006 11:34
    levskes
    Poziom 9  

Zgadza się, przewód różowy (wejście po załączeniu zapłonu) miałem źle podłączony, już poprawione. Jednak teraz wynik mi trochę inny problem, mam trochę inny model atoalarmu Master niz sciagnełm intrukcję. U mnie w tryb programowania wchodzi się po załączeniu stacyjki, przytrzymanie dolnego przycisku w pilocie i dodatkowo wciśnięcie górnego. Wtedy zapalają mi się kierunkowskazy i wchodzi w tryb programowania(nie wyłącza się zapłonu). Górny przycisk pilota zmiany wiersza , dolny wartości parametru. Jednak u mnie parametry są w zupełnie innej kolejności niż w instukcji i nie wiem w jakiej - jest ich napewno 8 lecz 1 to nie jest głośne i ciche załączanie. Czy ktoś zna może kolejność parametrów do tego typu alarmu Master ???

Dodano po 28 [minuty]:

Taka była kolejność według instrukcji,
    Tabela parametrów.
    Nr Sygnał syreny pik Sygnał syreny pik – pik

1 Głośne załączanie Ciche załączanie
    2 Wyłączony immobiliser Załączony immobiliser
    3 Czas otwierania długi Czas otwierania krótki
    4 Czas zamykania długi Czas zamykania krótki
    5 Ciche załączanie Sterowanie centralnego
    małym klawiszem zamka małym klawiszem
    6 PANIC – wyłączony PANIC – załączony
    7 AUTO – LOCK wyłączony AUTO - LOCK załączony
    8 Funkcja antyporwaniowa – wył. Funkcja antyporwaniowa – zał.

Przełaczyłem teraz wszystkie na załączone czyli syrena pik-pik, lecz chciałbym je troche pozmieniac i do tego potrzebna jest mi ich własciwa kolejność.

0