Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z PDP 885 - brak pracy bębna podczas prania

17 Gru 2006 10:27 1609 17
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie, mam problem z pralką PDP 885.
    Objawy są następujące: pralka pobiera wodę podgrzewa, pracuje programator (przeskakuje dalej z programami) wiruje ale w ogóle nie wykonuje ruchu podczas prania.
    Stało się to nagle po poprzednim praniu to znaczy jak uruchomiłem następny raz pranie.
    Jeśli ktoś wie co jest grane to proszę o pomoc, bo jest przed Świętami a żonka mnie zabije jak nie odpalę tej maszyny.
    Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc franek72.:cry:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Sprawdź kostkę silnika jej połączenia.
  • Specjalista AGD
    Witam.Sprawdź silnik (ruchy rewersyjne) lub programator.Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem kostkę bez zmian, w ogóle wygląda tak jak by wszystko było ok tylko nie obraca podczas prania.

Dodano po 2 [minuty]:

Do szypek72 nie nie słychać nic a pralka normalnie wiruje
  • Poziom 11  
    Silnik ma przejścia na uzwojeniach rewersyjnych.
  • Poziom 9  
    To co w tej sytuacji należy zrobić?

Dodano po 12 [minuty]:

Dokładniej pisząc nie bardzo wiem które to wyprowadzenia z programatora do silnika, znam się na elektryce ale z tego co wiem to silnik pralki ma więcej niż jedną cewkę i tu mam problem które sprawdzić na krótko:D
  • Poziom 32  
    Podmień kondensator 25 mikro jeżeli nie pomoże to zostaje do wymiany programator. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Odnośnie kondensatora, czy to chodzi o kondensator w module elektronicznym czy jakimś innym?

Dodano po 2 [minuty]:

Może jakiś schemat do tej pralki ktoś posiada bo się trochę gubię:|
  • Poziom 9  
    Dzięki szypek72 , poszukam napewno.
    Pozdrawiam franek72
  • Moderator AGD
    Zacznij od sprawdzenia przewodów od silnika w górę,jeśli są w porządku to postawił bym na programator.
  • Poziom 9  
    To już mam za sobą przewody są ok, to chyba programator, dzięki.

Dodano po 3 [godziny] 5 [minuty]:

Dziękuję wszystkim za porady, najprawdopodobniej to będzie uszkodzenie programatora.
    Jak wymienię to napiszę przyczynę.
    Temat uważam za zamknięty, pozdrawiam.:D
  • Poziom 22  
    Gdyby uszkodził się jakiś styk na programatorze (wątpię w to) to silnik też by buczał....
    Często przy wciskaniu kostki silnika wysuwa się styk z gniazda i dlatego nie ma rewersów.
  • Specjalista AGD
    Naprawa tego programatora jest dziecinnie prosta.Rozbież go i wtedy się okaże ile tam jest tych styków popalonych.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, a więc podsumowując uszkodzenie polegało na wypaleniu złącza programatora.
    Usterkę zlikwidowałem przez odcięcie złącza od przewodu retortowego i przylutowanie go bezpośrednio do programatora.
    Awaria zlikwidowana i działa bez zastrzeżeń.
    Dziękuję wszystkim za udział w temacie.:D