Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm do domu - jaki??

jurek 71 11 Kwi 2006 08:42 2638 8
  • #1 11 Kwi 2006 08:42
    jurek 71
    Poziom 10  

witam

proszę o porady na temat : jaki alarm wybrać do domu?
    Mieszkanie jest już urządzone dlatego myslałem o bezprzewodowym. Jest ich dużo ale ze względu na możliwości zakłóceń sprzedawcy nie polecają. Podobno Satel produkuje centralkę i czujki które komunikują się ze sobą np co 12s i w przypadku zakłóceń dają alrm. Czy warto wchodzić w taki system? ( koszty Satela są wysokie) Może jakaś inna firma ma coś podobnego?
    Może zdecydować się lepiej na przewodowy?

Liczę na podpowiedzi kolegów praktyków

pozdrawiam

0 8
  • Pomocny post
    #2 11 Kwi 2006 09:20
    RafalRadom
    Poziom 17  

Generalnie wszystkie sygnały radiowe da się zakłócić, dlatego, jeśli chodzi o pewność przesłania informacji z detektora do centralki najpewniejszy pozostaje kabelek. Nie martwił bym się jednak tym w twoim przypadku, no chyba, że zabezpieczasz pomieszczenie skarbca banku.
    To o czym mówisz, to jest system ABAX. Faktycznie jest to system dwukierunkowy i nie jest zbyt tani, lecz moim zdaniem godny polecenia i ten właśnie system załóż, jeśli nie chcesz z różnych powodów kłaść kabli.
    Innym systemem jest np system firmy ELMES. Posiadają oni w tej chwili bezprzewodową centralkę alarmową CB 32. Firma PRIM także sprzedaje centrale do systemów bezprzewodowych.

A tak generalnie, to do każdej przewodowej centralki alarmowej możesz dołożyć odbiornik radiowy i zastosować czujki bezprzewodowe. Trzeba by to policzyć. System ABAX też potrzebuje centralki. Chyba powinno być to nawet taniej niż czysty system bezprzewodowy, tzn zastosowanie jakiejś centralki np Satela i np odbiornika i czujek bezprzewodowych ELMES-a. Ciężko jest coś doradzać nie widząc w ogóle obiektu, w którym się chce zakładać system. Jak chcesz, to skontaktuj się ze mną na pw, pomogę ci to skalkulować po uzyskaniu dodatkowych danych.
    Pozdr

0
  • #3 11 Kwi 2006 09:23
    kzaw
    Poziom 27  

Jeżeli nie chcesz ponosić wysokich kosztów i ma to być prosty alarm do mieszkania to polecam centralę cb 32 elmesa. Na stronie elmesa znajdziesz jej opis.

0
  • #4 11 Kwi 2006 09:37
    jurek 71
    Poziom 10  

układ będzie prosty - wystarczą 2 czujki ruchu i 3 cz na okna dodatkowo rozmieszczenie sygnalizatora, sterownika i powiadomienia GSM.
    >"A tak generalnie, to do każdej przewodowej centralki alarmowej możesz dołożyć odbiornik radiowy i zastosować czujki bezprzewodowe" - najbardziej zależy mi na 2 szt bezprzewodowych czujek ruchu - może jakaś podpowiedź jaka firma, model tak z praktyki

Z góry dziękuję i pozdrawiam

0
  • #5 11 Kwi 2006 10:50
    RafalRadom
    Poziom 17  

Zastosuj odbiornik radiowy CH8H firmy Elmes, 2 czujki bezprzewodowe tej firmy PTX50 oraz 3 kontaktrony CTX 4H. Wejdź na strone www.elmes.pl.. Są tam opisy urządzeń i cennik.
    Jeśli ci wystarczy te 5 detektorów, to dorzuć do tego np centralkę Satela CA 6 jaiś moduł GSM, sygnalizator i masz gotowy zestaw urządzeń.
    I jeszcze jedno. Nie wiem jakie masz doświadczenie w alarmach, lecz nie zrób czegoś takiego jak widziałem już kilka razy przejmując systemy alarmowe. (Miałem 3 takie przypadki: jeden w Warce i dwa w Warszawie, gdzie elektrycy właśnie w ten sposób położyli okablowanie pod przyszły system alarmowy).Mianowicie, centralka przy wejściu, jedna czujka na korytarzu na parterze, jedna na korytarzu na piętrze, po kontaktronie na drzwi wejściowe główne, tylne i garażowe, a inne pomieszczenia nie są zabezpieczone.

Pozdrawiam

0
  • #6 11 Kwi 2006 12:38
    jurek 71
    Poziom 10  

dzięki za podpowiedź

doświadczenie mam bardzo małe i każda rada jest na wagę złota. Planuję czujki ruchu w korytarzu na przeciwko wejścia i drugą i kontaktron w pokoju z balkonem, pozostałe kontaktrony na pozostałych oknach. Dobrze kombinuję?

pozdrawiam

0
  • #7 11 Kwi 2006 13:07
    RafalRadom
    Poziom 17  

A ile tam jest pomieszczeń? Tylko 1 plus korytarz? Jeśli tak, to na dobrą sprawę wystarczą co 2 czujki ruchu i centralka CA5. Możesz naszkicować jakiś rzut kondygnacji budynku? Jeśli tak to daj go tutaj lub skontaktuj się ze mną na gg.

0
  • #8 11 Kwi 2006 22:14
    kzaw
    Poziom 27  

jak napisał kolega podaj więcej informacji na temat pomieszczeń. Przy małej ilości czujek wystarczy ci cb 32. Ptx-y możesz wprogramowywać bezpośrednio do centrali, odpada ci koszt odbiorników.

0
  • #9 13 Kwi 2006 09:21
    jurek 71
    Poziom 10  

dziękuję za podpowiedzi - trochę rozjaśnił mi się ten temat.

wątek uważam za zamknięty

pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów