Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Flash do 8210. Najlepiej oryginalny. Jak zrobić polski T9?

rikimaru 13 Apr 2006 01:27 1510 15
    rikimaru
    Level 10  
    witam. potrzebuje pilnie flasha, najlepiej oryginalnego, do nokii 8210 (5.31-takiego szukam) lub tez jakiegos by tę nokie uzbroic w polski T9. prosze o pomoc. dziekuje i pozdrawiam
    rikimaru
    Level 10  
    dzięki. zaraz zaczne działać z tym flashem. odezwe się jak skończe.

Dodano po 30 [minuty]:

hej. qrde zabrałem sie do wgrywania tego flasha i wszystko poszlo si, lecz na koncu wlozylem baterie odwrotnie - na + i wlaczylem telefon. gdy sie zorientowalem coz zrobilem natychmiast ja wyjalem i wlozylem ponownie tak jak powinno byc i teraz telefon sie nie chce wlaczyc. co sie moglo stac? czy telefon da sie jeszcze odpalic?? ponownie prosze o pomoc. dziekuje.
    Z.U.L
    Level 11  
    Zrób ponowny flash :) Musi odpalić, nokie nie padają :D Albo po prostu spróbuj zgrać swojego softa - żeby po prostu telefon odpalił :) A czym flashujesz?
    sherif
    Level 15  
    chlopie tu juz wchodzi elektronika a nie oprogramowanie
    rikimaru
    Level 10  
    witam. fleshuje rollisem 479. faktycznie ponowny flash postawił telefon na nogi i jak narazie wszystko jest ok. Wielkie dzieki za sofcik, ktory spisuje sie takze ok. pozdrawiam
    rikimaru
    Level 10  
    witam ponownie. moja radosc byla chyba zbyt szybka. telefon pokazal najpierw CS a teraz to po pierwsze nie idzie go wogole wlaczyc, po drugie nie idzie go fleszowac bo komp pokazuje cos "phone ram is bad" i "you selected wrong phone type" . teraz to dopiero sie porobilo. obiecuje ze jak te nokie odpale i bedzie chodzic to juz nigdy nic jej nie wgram. A teraz POMOCY ponownie.
    arnoldziq
    Moderator of Programming
    rikimaru wrote:
    witam ponownie. moja radosc byla chyba zbyt szybka. telefon pokazal najpierw CS a teraz to po pierwsze nie idzie go wogole wlaczyc, po drugie nie idzie go fleszowac bo komputer pokazuje cos "phone ram is bad" i "you selected wrong phone type" . teraz to dopiero sie porobilo. obiecuje ze jak te nokie odpale i bedzie chodzic to juz nigdy nic jej nie wgram. A teraz POMOCY ponownie.

1. sprawdź napięcie baterii
    2. sprawdź czy masz doprowadzone zewnętrzne zasilanie
    3."you selected wrong phone type" sugeruje błędy w odczycie , lub uszkodzony EEPROM ( ew. zawartość ), program nie rozpoznaje telefonu
    rikimaru
    Level 10  
    hej. wiem ze program nie rozpoznaje telefonu, tego tez sie domyslilem. pytanie co teraz zrobic czy jak temu zaradzic? bateria jest dobra bo jak ja wsadzilem do innej komorki to smigala elegancko. zewnetrzne napiecie tez jest ok. prosze o dalsze sugestie...
    riger
    Level 24  
    arnoldziq, nic tylko pogratulowac znajomosci Angieslekiego. Sprobuj wyszscic faly flash w knoku, potem rolise 4.78b005 i zadna inna wersja wgraj soft (JESZCZE NIE ODPALAJ PHONA) potem virgin eeprom i sprawdz czy odpali. Jesli nie to sprobuj jeszcze geo flasherem ktory czesto wyciaga telefony z takich sytuacji. Jezeli nadal nic to telefon jest uwalony od strony HW.
    rikimaru
    Level 10  
    witam. gdy chce wyczyscic caly flash w knoku to program wywala cos " canot prepare phone " czy jakos tak i nic sie nie dzieje.
    CaMIkaZEe
    Level 20  
    riger masz racje. Co do tego problemu sprawdz kabel czy oby piny nie sa wykrzywione, czys tykaja i sprezynuja. Mozesz lekko pzreczyscic styki na plycie glownej. Potem ponownie flash+eeprom bananem
    rikimaru
    Level 10  
    hejka. a tak przy okazji ma moze ktos schemat serwisowy do tej nokii ?? ładnie prosze.
    Afromen1983
    Level 12  
    tak moze poza tematem ale nie spotkal sie ktos z nowszym softem do tej nokii ??
    JareckiP
    Level 27  
    8210 nie jest juz produkowana kupę lat i napewno nie ma nowszego oprogramowania.

Temat zamykam.<bony78>