Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OP 35 i program. Sposób na sczytanie programu z paneli OP35.

bkm 14 Kwi 2006 16:16 1173 8
  • #1 14 Kwi 2006 16:16
    bkm
    Poziom 12  

Czy istnieje sposób na zczytanie programu z paneli OP35.
    Mam protoola i kabelki jednak mogę tylko zapisać.
    Z informacji dostępnych wynika iż to normalne.

0 8
  • #2 16 Kwi 2006 17:55
    phonemaniac
    Poziom 16  

a stosowales ProSave ?? jest to program do zgrywania projektu z paneli operatorskich ale w wersji skompilowanych (niestety nie bedziesz w stanie pozniej wyedytowac i pozmieniac pewnych rzeczy w projekcie jedynie zrobic kopie zapasowa programu wgranego do panela)

pozdro

0
  • #3 18 Kwi 2006 21:33
    bkm
    Poziom 12  

Dzięki to chyba wystarczy, przynajmiej narazie.
    Jutro wypróbuję.

0
  • #4 18 Kwi 2006 22:12
    edwaku
    Specjalista Automatyk

O ile się nie mylę ProSave, nawet najnowsza wersja nie posiada w wykazie panela graficznego OP 35. Natomiast na pewno posiada go w wykazie ProTool/Pro CS i być może można za jego pomocą wykonać upload programu. Ale to są tylko moje przypuszczenia, gdyż nigdy nie miałem doczynienia z tym panelem.

0
  • #5 19 Kwi 2006 14:44
    bkm
    Poziom 12  

I nic.
    Za stary panel.:cry:

0
  • #6 19 Kwi 2006 15:47
    edwaku
    Specjalista Automatyk

Witam.
    Nigdy nie miałem doczynienia z tym panelem, ale z tego, co czytałem wcale nie jest to taki zły i stary panel. Ale po kolei;
    Simatic we wszystkich swoich panelach stosuje zabezpieczenia hardware przed przypadkową transmisją danych z lub do panela. Oprogramowanie z OP35 można zgrać tylko za pomocą ProTool/Pro. Żeby to wykonać należy:
    1. Połączyć panel z PC-tem, nie włączać zasilania panela.
    2. Uruchomić program ProTool.
    3. Trzymając przyciski "strzałka góra"+"ESC" włączyć zasilanie panela. Powinien pojawić się napis o gotowości do transmisji danych.
    4. Uruchomić upload w ProTool-u (oczywiście wcześniej powinno być skonfigurowane połączenie). Powinna nastąpić transmisja danych do PC.
    Podobno tę opcję można również wywołać z menu systemowego.

Uwaga:Jednoczesne naciśnięcie przycisków "strzałka prawo"+"strzałka dół"+"ESC" i włączenie zasilania panela spowoduje bezpowrotną utratę oprogramowania i przygotowanie panela do wpisania nowego programu.
    W załączeniu przesyłam manualkę do OP35. Jest ona wprawdzie w języku angielskim, ale na pewno będzie pomocna, tymbardziej, że są tu rozpisane gniazda połączeniowe.

Powodzenia.

0
    Załączniki:
  • #7 07 Maj 2006 12:41
    bkm
    Poziom 12  

Brak efektów. Znalazłem program (kopię orginalną), gdyby jednak ktoś
    miał jakiś pomysł chętnie spróbuję go zastosować.

0
  • #8 08 Maj 2006 22:25
    edwaku
    Specjalista Automatyk

Jeśli posiadasz oryginalny program, jeśli możesz prześlij go na mojego e-maila. Spróbóję coś z nim zrobić. Jednak podejrzewam, że nie komunikujesz się z OP zgodnie z rozdz. 17.1.2 instrukcji OP_25 wcześniej przeze mnie przesłanej. Mam jeszcze jedno pytanie: Ile pinów ma złacze IF2 - wg mnie powinno mieć 15.
    Pozdrawiam.

0
  • #9 09 Maj 2006 16:51
    bkm
    Poziom 12  

Jak napisałem znalazłem program orginalny i nim zaprogramowałem
    ten panel. Wcześniej nie mogłem znaleźć (nie miałem go), dlatego chciałem zczytać z aktualnie używanego panelu (bezskutecznie).

0