Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena do auta. Najlepiej ze wzmacniaczem. Na co zwracać uwagę?

18 Apr 2006 10:00 1241 3
  • Level 14  
    do auta witam :) taki mam problem chce kupic jakas dobra antene najlepiej ze wzmacniaczem i powiedzcie mi na co zwracac uwage przy zakupie takiego sprzetu. Mam nadzieje ze dobrze trafilem choc to do auta ale na antenach kto jak kto wy powinniscie sie najlepiej orientowac. Wiec dzieki z gory i czekam na porady i propozycje
  • Level 16  
    witam ale do czego ma być ta antena do cb czy do radia FM
  • Level 11  
    jesli chodzi o antenke do CB to polecam jesli chcesz miec dobra antenke a zarazem Kawal bata na dachu ktory wg. mnie sprawdza sie pieknie jest to antena Lemm TURBO 2001 cena na allegro 180zl,ale w sklepach jak dobrze poszukasz znajdziesz tez w takiej cenie
  • Level 38  
    To raczej chodzi o antenę radiofoniczną i trzeba napisać o jaki zakres fal chodzi Ci najbardziej. Ze wzmacniaczem nie polecam anten bo zwykle mają one skrócony promiennik a ich skuteczność jest marna. Duże znaczenie ma też radio z jakim ta antena ma współpracować. Jeśli jest to radio posiadające pełny zakres fal (z długimi) to antena powinna być jak najdłuższa. z obliczeń wychodzi gdzieś ok. 1,40m. Takiej z pewnością nie znajdziesz więc przynajmniej niech ma z 70 cm. Do takiej anteny możesz ostatecznie też dołożyć dodatkowy wzmacniacz antenowy (szerokopasmowy) ale nie jest to konieczne.