Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plamy na kineskopie ... Skąd magnesy by wykorygować

24 Kwi 2006 15:48 2746 12
  • Poziom 21  
    Witam mam tv z delikatnymi plamai na kineskopie (wina maski). Ska zdbyć magnesy do ich korygowania. Chodzi mi o takie magnesy jak posiadają serwisy które zajmują się renegenacją kineskow. Czy ktoś wie gdzieje zdobyć? Jak najlepiej przeprowadzić jaką czynność. Za pomoc dzieki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    To nie takie proste, magnesy dodatkowo zmieniają tor elektronów w kineskopie - wątpię czy magnesami dasz radę to naprawić... Spróbuj najpierw rozmagnesować kineskop za pomocą pętli serwisowej.
  • Poziom 21  
    To juz robilem... tv ma usszkodzoną mastę jest paser osbarwiony po lewej stronie prawie na całej dlugości. centralna czesc obrazu jest OK. mam nadzieje ze uda sie wykorygować te lewą część. Nie ma tego dużo...
  • Poziom 25  
    Pasek na całej długości? Ciężko będzie... magnesy nie są zbyt punktowe, jak dasz jakiegoś od tyłu to zrobi ci tęczę na połowie obrazu.
  • Poziom 21  
    to co piszesz nie jest do kona prawdą - udalo mi się dość dobrze wykorygować problem ale przy użyciu magnesów od szafek :) jednak nie jest to rozwiązanie profesjonalne... szukam poporstu czegoś co się do tego nadaje.... A nie rozwiązania "na sztukę"
  • Poziom 25  
    Najlepiej sie nadaja magnesy ze starych kineskopow z monitorow komputerowych.
  • Poziom 19  
    Ja tez miałem plamy jak postawiłem kolumnę obok TV i zrobiłem to lutownicą transformatorową, włączyłem i zbliżałem do kineskopu i tedy znika troche jeszcze poruszasz trafem i tyle, tylko nie za bliskio...i powoli oddalaj
  • Poziom 30  
    Kolega mój robił to przy pomocy magnesów ze starych lodówek.Są montowane w drzwiach.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    tak jak wyzej magnesy z lodowki.ale dosuniecie bardziej do cokolu cewek cos poprawi.nie za dlugo przy wlaczonym trzymaj cewki .silne pole cierpna po jakim czasie rece krew
  • Poziom 24  
    Witam.
    A może wystarczy zmienić położenie cewek odchylających?.:?::D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    CÓŻ - nie dało sie tak jak mówiliście - telewizor poszedl jako dawca płyty. Dziki za zainteresowanie - i ZAMYKAM TEMAT.