Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DOMYKANIE SZYBERDACHU - OMEGA B

24 Kwi 2006 18:46 1671 5
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam pytanie dotyczące domykania szyberdachu alarmem.
    W aucie mam domykanie kluczykiem szyb i szyberdachu (dwupoziomowy). Szukam alarmu, który będzie domykał drzwi i szyberdach oraz miał jeszcze możliwość zaprogramowania w pilocie bramy garazowej i wjazdowej na posesję (o ile sa takie z dodatkowymi dwoma kanałami).

Z informacji wyczytanych na forum dowiedziałem się, że w aucie mam funkcję komfort i wystarczy alarm z opcją domykania - nie potrzeba osobnych sterowników - czy tak faktycznie jest i jak to się ma do szyberdachu - bo tego nie znalazłem....

Czy może ktoś polecić jakiś alarm dobrze współpracujący z instalacją w omedze b i nieskomplikowany w montarzu?

W chwili obecnej mam skorpiona ale coś on słabo jest zamontowany bo pika 5 razy - nie rezguje na podniesienie klapy bagaznika - combi... montował mi go poprzedni właściciel i nie dał schematu... jest na forum ale i tak nie mam 2 pilota więc chcę go zmienić na jakiś z domykaniem...
  • Poziom 33  
    Który rok tej omegi?Ma oryginalnego pilota?Jak ma to polecam Seo Perfect.Jak nie ma to Concerto lub Dolphin'a.Osobiście polecam Dolphin'a.Trochę droższy ale lepszy.A co do tej bramy to nie wypowiadam się bo nie wiem.

Dodano po 37 [sekundy]:

A co do klapy to pewnie 'zapomniał' podłączyć.
  • Poziom 27  
    alarm inferno ma możliwość wysterowania domykania szyb. Co do bramy to zależy jaki masz sterownik i czy uda się wprogramować do niego pilota od alarmu. Inferno możesz zakupić z pilotem 4 przyciskowym, który współpracuje ze sterownikiem bram garażowych Bramster. wtedy możesz jednym pilotem obsługiwać alarm jak i bramę.
  • Poziom 25  
    Co do pilota to gratuluje. A jesli chodzi o bramy to mozna tak zrobic tylko jak chcesz zeby brama garazowa i wjazdowa otwieraly sie jednoczesnie. Jak powiedzial kolega kzaw trzeba poprostu sterowniki jednej firmy. Kiedys szukalem pilotow, ktore obslugiwalyby trzy odbiorniki (w Twoim przypadku alarm, brama wjazdowa i brama garazowa), ale sa za drogie. Jak dla Ciebie to mam 3 pomysly:
    1 - jeden pilot, ktory obsluguje alarm w samochodzie i obie bramy jednoczesnie
    2 - dwa piloty, jeden do alarmu, a drugi do bram (obslugiwal by je indywidualnie)
    3 - jeden pilot do alarmu i bramy wjazdowej, a drugi w samochodzie gdzies zamontowany do bramy garazowej
    Co do 3 pomyslu to kiedys nawet ladnie sobie wszystko obmyslilem, ale koles zmienil zdanie i pozostalo to tylko w teorii.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Który rok tej omegi?Ma oryginalnego pilota?Jak ma to polecam Seo Perfect.Jak nie ma to Concerto lub Dolphin'a.Osobiście polecam Dolphin'a.Trochę droższy ale lepszy.A co do tej bramy to nie wypowiadam się bo nie wiem.

Nie ma orginalnego alarmu ani pilota... mam teraz podłączonego skorpiona i to przez jakiegoś partacza...

Co do tylniej klapy to faktycznie doprowadzony jest kabel i widać, że koleś próbował go podłączyć do lampki oświetleniowej ale coś chyba mu nie wyszło i zostawił niepodłączony zaizolowany....

Auto Omega b z 95 roku kombi 20.16V v CD

Cytat:
    alarm inferno ma możliwość wysterowania domykania szyb. Co do bramy to zależy jaki masz sterownik i czy uda się wprogramować do niego pilota od alarmu. Inferno możesz zakupić z pilotem 4 przyciskowym, który współpracuje ze sterownikiem bram garażowych Bramster. wtedy możesz jednym pilotem obsługiwać alarm jak i bramę.

Nie pamiętam jakie mam sterowniki w bramach garażowych... muszę sprawdzić ale to jakiś tani Polski sprzęt od Wiśniewskiego... bramy wjazdowej jeszcze nie mam ale w przyszłości będzie....

Chyba zdecyduję się na rozwiązanie 2 piloty - jeden do auta i jeden do bram :)

Czyli jak dobrze zrozumiałem wasze Wypowiedzi - nie muszę dokupować modułów zamykania szyb?

Ale jak dalej to się ma do szyberdachu?
  • Poziom 31  
    A przy odrobinie samozaparcia można pilota do bram podłączyć do orginalnych , wolnych przycisków w samochodzie, wtedy pozbedziesz się pilota walającego się po samochodzie.
    A co do szyberdachu, to jeśli , jak pisałeś zresztą , masz domykanie szyb i szyberdachu z kluczyka to nawet najprostszy alarm ci to wysteruje , wystarczy że ma wyjście na domykanie szyb które podłączysz do modułu komfortu.