Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 323F BG podłączenie centralnego i wybór alarmu

18 Dec 2007 18:27 4612 16
  • Level 12  
    Witam serdecznie,
    ze względu, że w mojej mazdzie jest centralny bez pilota, postanowiłem dodać sterowanie radiowe.
    Z tego co udało mi się ustalić wertując od tygodnia forum brak w drzwiach kierowcy siłownika, jest jedynie stycznik położenia zamka sterujący centralką. I tu pierwsze pytanie : czy jeżeli dołożę jedynie siłownik slave podłączony pod centalkę alarmu to wystarczy? czy raczej master?
    Co do alarmu. wiem SEO SEO i jeszcze raz SEO, ale potrzebuje prealarmu a z tego co zauwazylem żaden SEO go nie posiada.
    Myślalem nad Legendford F14 (chociaż z laickiego punktu widzenia pasowałby mi Stig z allegro z pilotem scyzorykiem).
    Jednakze stoję teraz przed wyborem : legendford lub seo dolphin (ew. plus) + czujka proximy z wyjściem bezpośr. na syrenkę i kierunki.

wymagania co do funkcji:

- bardzo pożądany kluczyk typu scyzoryk
    - savelock
    - samouzbrajanie
    - pamięć alarmów (opcjonalne)
    - bezpośrednie sterowanie siłownikiem
    - prealarm lub łatwe dodanie tej funkcji
    - dodatkowy kanał (może kiedyś webasto:)
    - ciche/głośne uzbrajanie
    - niezawodna praca

czujniki przewidziane : mikrofala na prealarm i chyba z tego co czytałem dwustrefowa nie ma sensu, bo mikrofala nie sprawdza sie co do wnętrza pojazdu, wstrząsowka (dwustrefowa?) ultradźwięki(?) + krańcówki.

Czy można zakupić gdzieś piloty jak w alarmie stiga i wprogramować je do np. legenforda?

Auto nie jest najnowsze:) i nie chciałbym przeznaczać fortuny:) Proszę o pomoc w doborze alarmu i czujników.
  • OptexOptex
  • User removed account  
  • Level 12  
    faktycznie modul przekazników na allegro 17 zl, ..., czy faktycznie te piloty scyzorykowe są do kitu? jeśli tak dlaczego?
  • OptexOptex
  • User removed account  
  • Level 12  
    a scyzoryki dostepne z ampio? ktoś miał do czynienia?
  • Level 20  
    A co Z TX320ST od p. Andrzeja Tymińskiego (Tymex) też mają opcje pilot scyzoryk, za dopłatą.
    Apropo centralnego sprawdź czy z drzwi pasażera zamyka centralny i drzwi kierowcy, jeśli tak to wystarczy sterowanie minusami do centralnego.
  • Level 32  
    Jeszcze raz. Nie ma polskich pilotów typu scyzoryk. W TX-ach, jak w AMPIO, też jest pilot chińszczyzna. Jedyne co ma jaki, taki sens, to scyzoryki Volkswagena z włożoną płytką alarmu. Robi taki patent Quasar w swoich Top Save. Problem polega na tym, że są to klucze do VW AUDI i trzeba nieźle kombinować, żeby włożyć inny grot.
  • Level 12  
    a jak z zasięgiem i trwałością pilotów seo, proxima?
    mimo wszystko szukam czegoś z prealarmem... gdyby tylko seo to mial...
    scyzoryk odpuszczam chociaz w ofercie condy chyba dla uparciuchów jak ja pojawli się Figter - Key:)
  • Level 12  
    no to zdecydowałem po głębszej analizie:):
    SEO - Dolphin Standard
    BS - 48 - syrena
    SS 1 - czujnik wstrząsowy
    CR 2 - ultradźwiękowy czujnik ruchu
    PROXIMA - mikrofalowy czujnik ruchu
    Tesor - interface (będę sterował slave'm w drzwiach kierowcy, stycznik w drzwiach oryginalnym centralnym)
    Krańcówka - czujnik pokryw i drzwi

Proszę o opinię co do czujników.
    Jak najlepiej podłączyć mikrofale tak by działała tylko przy uzbrojonym alarmie - wystarczy pod alarmem bezpośrednio (z tego co wyczytałem dołącza on wtedy masę) czy wymagany jest przekaźnik... jak zrobić najlepiej by mikrofala włączała też kierunki?
  • User removed account  
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Seo może mieć problemy z ze współpracą z czujkami CR - 2. Chodzi o długość impulsu. Dużo lepiej spisują się z tym alarmem czujniki ultradźwiękowe STER.
    I czy zamierzasz podłączyć wszystkie te czujniki na raz? Mam wrażenie, że będzie to raczej kłopotliwe w zestrojeniu i raczej będzie miało tendencje do wzbudzania się i fałszywych alarmów.
  • Level 12  
    nie. pod alarmem ultradźwięki i uderzeniówka. poza alarmem - mikrofala.
    co do CR 2 zasugerowałem się faktem, iż są oferowane w zestawie z dolphinem w conda.pl. gdzie kupić czujnik ster?
  • User removed account  
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Zaraz, zaraz, to ustalmy w końcu o jakie czujniki chodzi. Bo wkradły się tu jakieś błędy. Najpierw była mowa o CR 2, by chwilę potem, o SR2, by w poście norberta zmieniły się one już w RS 2. Pewnie chochliki się obudziły :D
    Ja daję zawsze stery, po prostu mam do nich zaufanie (i sie pewnie też trochę przyzwyczaiłem).
  • User removed account