Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena wewnętrzna. W jakim miejscu w aucie poprowadzić?

Oktanek 24 Apr 2006 23:27 5651 10
    Oktanek
    Level 17  
    Witam!
    mam pomysł zrobienia anteny wewnętrznej w samochodzie! z czego ją zrobic i w jakim miejscu w środku auta poprowadzic żeby w miare dobrze spełniało swoje zadanie!
    Ps. juz mi 2 razy antene w aucie łamano wiec mam dosyc!
    prosze o porade
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    pawel4090
    Level 13  
    Witam, ostanio kolega miał podobny problem i załozyliśmy antene wewnętrzna ze wzmacniaczem,przyklejoną na szybe przednią auta,spisuje się nad wyraz dobrze.Została zakupiona w sklepie z częściami elektronicznymi,polecam może ten sposób cię zadowoli, pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    wit007
    Level 24  
    A czy radio rowniez zrobiliscie sami? :D A powazniej, naprawde nie warto rzezbic - kupcie cos gotowego.
    humek
    Level 32  
    wystarczy przy średnich poziomach sygnału UKF nakleic kabelek od wewnątrz do szyby w odległosci ok 5-6cm od karoserii lub pasek z folii aluminiowej i podłaczyc kabelkiem koncentrycznym do radia .Nie jest to idealna antena ale tez dobrze działa zakładajac ze radio tez nie jes ze smietnika i prezentuje jakies w miare dobre parametry techniczne odbiornika.
    Filip
    Level 23  
    podlacz przez kondensator do ogrzewania tylnej szyby
    Oktanek
    Level 17  
    Filip wrote:
    podlacz przez kondensator do ogrzewania tylnej szyby

przez jaki kondensator??
    festus11
    Level 10  
    witam ja kupiłem na allegro za 18 zł z wysyłką antenę wewnetrzną z wbudowanym wzmacniaczem z gwarancją paragonem itp.
    przykleiłem nad lusterkiem na przedniej szybie, przewód puściłem w podsufitce i po słupku.

dla mnie bomba praktycznie jej nie widać a efekt - nie wiedziałem że jest tyle stacji radiowych

pozdro
    pawel4090
    Level 13  
    To się ubawiłem, doporawdy szybki zapłon kolego ...