Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

regenracja drukarki KX-P6300

qbus 30 May 2003 00:35 2156 6
    qbus
    Level 21  
    witam,

dostalem kilka dni temu drukarke o tajemniczym symbolu KX-P6300 Panasonica (laserówka) - myslalem prawde mowiac ze jest w stanie tragicznym i do niczego sie nie nadajacym jednak sprobowalem ja podlaczyc, zdzwilem sie nieco gdyz po zainstalowaniu sterownikow drukarka zaczela reagowac i ... DRUKOWAC :)

niestety jakosc wydruku nie jest najlepsza :( - od gory do dolu widoczne sa czarne smugi, pytalem kolegi co to moze byc i on stwierdzil ze jakis beben jest do wymiany (koszt podono jest astronomiczny ...)

mam wiec pytanie czy warto reanimowac taka drukarke ?? w kpncu niby to laserowka a one sa podobno tanie w eksploatacji ....

i co wazniejsze czy da sie jakos zregenerowac ten beben (podejzewam ze to to zielone w "wsadzie" - czyli tym co sie wsadza do drukarki)

byl bym wdzieczny za dosc szczegolowy opis (bede to robil pierwszy raz ...)

ps. jaka moze byc orientacyjna cena calego takiego "wsadu", kolejna dziwna troche rzeczą jest fakt iz z tego co widze mozna do niej dosypywac toner - gdzie go kupic i czy jest drogi ??
    LEM
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Co do regeneracji nie wiem, czy jest taka możliwośc, a jeżeli nawet jest to nie wiem jak to się będzie spisywać. Ja osobiście zalecam wymiane całego bębnam ale niestety koszt jest dosyć duży :( Co to dosypywania tonera, to masz racje. W tych drukarkach w odróżnieniu od drukarek HP raz na jakiś czas wymienia się bęben który kosztuje dosyć dużo, a w tak zwanym miedzy czasie dosypuje się toner, który jest śmiesznie tani. Toner kupisz w każdym szanującym się sklepie komputerowym. Jest on w specjalnym pojemniku którego konstrukcja nie przyspoży ci kłopotu przy przesypywaniu.

Co do ogólnych kosztów to w zasadzie wszystkie drukarki laserowe są tanie w eksploatacji. W HP za każdym razem trzeba wymieniać cały zespół (bęben wraz z tonerem) co jest drogie. W drukarkach Panasonic dosypujesz śmiesznie tani toner, a raz na pewien czas inwestujesz więcej w bęben. Tak więc jeśli weźmiesz pod uwagę wydatki poniesione na drukowanie w dłuższym okresie czasu zapewne dojdziesz do wniosku, że koszty wydruku jednej strony na drukarkach laserowych w zasadzie kształtują się na podobnym poziomie ;)

Tak, więc trzeba się jedynie nauczyć liczyć pieniądze, czego większość Polaków niestety nie potrafi robić ...... ;)
    rudachary
    Level 17  
    Witam
    na AGAWIE można kupić już same wałki opc(ten zielony)
    NA dziendobry polecam poprostu wyczyścić odkurzyć elektrode która jest na górnej częsci bębna
    A jak czujesz sie odważny do poprostu go rozbież i wyczyść listwe zbarnuiającą życze miłej brudnej roboty
    qbus
    Level 21  
    no dobra na AGAWIE sa bebny ale nie do tego modelu :(

ale - rozbierajac to cale ustrojstwo na co zwrocic uwage ?? i wlasciwie jak ten beben wyczyscic ?? :) - spirytusem to go chyba nie wymyje co ? :)
    CKsrv
    Level 32  
    Jasne ze duchem w płynie - spirytusem.
    Musisz wiedziec ze jest to urzadzenie swiatloczule i nie powinno byc dlugo exponowane na dzialanie promieni slonecznych - choc ten twoj to juz gorzej miec nie moze wszak ma juz na koncie pare wydruków.
    Andrzej Piotrowski

Level 15  
    Wsady do Panasoników orginalne są po 650PLN, na Allegro można dostać po 400PLN. Bęben jeśli robi smugi to jest praktycznie nie do odratowania.
    Z drugiej strony modele KXP6150, 6300 i 6500 są praktycznie identyczne i może jednak pasowałby.
    benchmarek
    Level 22  
    Ech Panowie czy kiedykolwiek rozbieraliscie skorupe tonera na części pierwsze .Mam propozycje powoli rozbiez toner tylko uważaj na wszelkiego rodzaju podkładeczki i śruby bo bedzie ich w panasonicu bardzo duzo ale wyczyść przedewszystkim doctor Blade czyli metalowa listwe która pomaga w nakładaniu tonera na wałek po drugie przyczyna tych pasów na na 100 procent syfy w skorupieczyli w miejscu gdzie zuzyty nadmiar toneru zostaje w pojemniku na zuzyty proch jest tam taka listwa zbierajaca wykonana z przezroczystej gumy pod nią zbiera się też syfek wyczyść listwe zgarniajaca nawet izopropanolem nic jej sie nie stanie jeżeli chcesz dokladniej zobaczyć budowę tonera zajżyj na www.agawa.pl. Zycze powodzenia.