Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp AR-121E swieci kontrolka toner

JanuszKJ.elek 28 Apr 2006 21:10 1346 3
 • #1
  JanuszKJ.elek
  Level 10  
  Witam!
  Jak w temacie, uzupełniłem toner czyli dosypałem oryginalny proszek i w dalszym ciągu świeci że brak toneru. Czy kodem mogę to świecenie zlikwidować? Jeśli tak to proszę o podanie tego kodu. Jak się wchodzi w tryb serwisowy wiem.
  Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
 • #2
  datatomek
  Level 26  
  Niestety w tych maszynach jest Chip pamięci w zespole z tonerem.W tym przypadku jest przepełniony i nie ma możliwości wyczyszczenia go.Należy go wymienić.Te maszyny mają dość skomplikowany sposób obliczania stopnia zużycia toneru,który wpisuje się do pamięci toneru.Niestety również najlepiej kupić oryginalną pamięć ponieważ podróbki w 50% nie działają.Można również sprawdzić stan wyczerpania toneru(czyli zapełnienie pamięci) poprzez wejście w tryb użytkownika wciskając na 5sek klawisz jaśniej,a następnie trzymając klawisz % przez ponad 5sek.Wyświetli się wtedy przybliżona wartość w procentach.
 • #3
  horse667
  Photocopiers specialist
  Jak kontrolka świeci sie stałym światłem, to może normalnie pracować, i do końca toneru nie powinno być problemów (poza kontrolką), ale jeśli miga, i maszyna stoi( nie dozuje), to niestety chip do wymiany (koszt około 40zł) albo nowy orginalny cartridge.
  Pozdrawiam horse
  P.S. Ja swoich klientów uczulam, żeby po zapaleniu sie lampki brak toneru na stałe i wyłączeniu nie włączali jej ponownie przed uzupełnieniem toneru, kilka razy odczuli na swojej skórze ile kosztuje takie "zaniedbanie", i teraz pamiętają (przeważnie).
 • #4
  JanuszKJ.elek
  Level 10  
  To mam problem! Nie wiedziałem, że to tak jest zrobione. Myślałem, że jest zwykły czujnik i po napełnieniu będzie ok. Myślę, że nic się nie stanie przy pilnowaniu zawartości tonera. Jak będzie mało to wymienię całość. Temat zamykam i czegoś więcej się nauczyłem.
  Dziękuje za porady i pozdrawiam.