logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Magnetofon Philips DCC900 - "wciąga" kasete

DJ Max 28 Kwi 2006 22:29 3026 3
REKLAMA
  • #1 2572280
    DJ Max
    Poziom 30  
    Posty: 1766
    Pomógł: 22
    Ocena: 136
    Swego czasu zakupiłem DCC900 Philipsa.
    W środku - ogromna ilość elektroniki, wielkie ekranowane bloki DA i AD, kondensatory Elna Cerafine, złocone gniazda, ogromny transformator (niejeden wzmacniacz może pozazdrościć), świetne stabilizatory i kondensatory w zasilaczu... Sama płyta główna zajmuje praktycznie 3/4 szerokości i 100% głębokości. Porównać go z innymi DCC - takie jak kultowy 951, 750, 690, to tak, jakby porównać... no właśnie.. choćby estradowy Tonsil 15" do 16cm alpierda... Może przesadzam, ale naprawdę byłem pod wrażeniem. To tak słowem wstępu...
    Jest z nim jeden problem (na razie; rysami, brakiem pilota i instrukcji kiedyś się zajmę) - "wciąga" kasetę. Po "rozebraniu" okazuje się, że rolka dociskowa się kręci, a rolka "ciągnąca" taśmę - nie. Wstępna diagnoza - paski - błędna. Pasków brak. Taśmę ciągnie silnik bezpośrednio połączony przekładniami z rolkami, rolka dociskowa ma osobny silnik - napęd na paskach notabene...
    W każdym razie zastanawiam się, czy uszkodzony jest silnik, czy może szukać walnięcia w sterowaniu - jakiś tranzystor bądź też układzik logiczny, takie tam są, uC raczej sprawny, wszystkie funkcje działają itd... Może kable? Szczerze mówiąc chciałbym najpierw zebrać tu wskazówki, rady, zalecenia, a dopiero potem sprawdzać, kombinować, ewentualnie kupować, no i wymieniać - nie lubię po 30 razy tygodniowo rozstawiać zestawu, a samego DCC też nie mam gdzie wsadzić, żeby czekał między naprawami... Jakbym coś istotnego pominął - pytajcie, postaram się odpowiedzieć.
    Dziękuje i pozdrawiam

    PS Obroty kontrolowane są optycznie - od spodu rolki czarne i białe pola i dioda z czujnikiem podczerwonym... Magnetofon odtwarza zwykłe analogowe kasety, jednak dedykowany jest dla DCC.
  • REKLAMA
  • #2 2572404
    D1C1
    Poziom 23  
    Posty: 517
    Pomógł: 44
    Ocena: 57
    Proponuję sprawdzić czy dochodzi napięcie do silnika, będziesz sam wiedział czy to silnik, czy sterowanie.
  • REKLAMA
  • #3 2572913
    DJ Max
    Poziom 30  
    Posty: 1766
    Pomógł: 22
    Ocena: 136
    Silnik raczej sprawny, przy podłączeniu +3V działa.
    Ma ktoś schemat tego sprzętu? Bo inaczej chyba będzie trudno go naprawić, a w internecie nigdzie nie ma.
  • #4 3182885
    diodak_
    Poziom 15  
    Posty: 219
    Witam,
    Posiadam serwisowke ale do DCC730.
    Pozdrawiam

    Dodano po 1 [minuty]:

    Witam,
    Posiadam serwisowke ale do DCC750.
    Pozdrawiam
REKLAMA