logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć odbiornik audio do SONY XR-C6100R przez interfejs AUX?

houk85 03 Maj 2006 13:20 1685 6
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy podłączenia dowolnego odbiornika audio do radia SONY XR-C6100R przez wejście AUX za pomocą odpowiedniego interfejsu. Proponowanym rozwiązaniem jest zastosowanie transmitera FM stereo, który umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio do radia, eliminując potrzebę używania adaptera kasetowego. Koszt takich transmiterów na rynku, np. na Allegro, wynosi około 30 zł. Alternatywnie, można rozważyć interfejs liniowy (line-in), którego schematy i informacje dostępne są na stronach internetowych poświęconych elektronice. Wśród rozwiązań DIY wymieniany jest projekt o nazwie "gnulink", jednak jego implementacja jest utrudniona ze względu na zależność od środowiska Linux i brak uniwersalnych źródeł oprogramowania. Pytania dotyczą także dostępności, ceny oraz trwałości aktywacji wejścia liniowego po zastosowaniu takiego interfejsu.
REKLAMA