Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Moulinex B745AC -buczy przy włączeniu mikrofal

03 Maj 2006 18:58 2751 8
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z mikrofalą Moulinex B745AC. Włączając grzałkę lub termoobieg działa ona poprawnie. Jednak kiedy włączam mikrofale zaczyna buczeć i wywala bezpiecznik. Śledziłem niektóre tematy na forum, więc wymieniłem u siebie diodę HV05-12. Choć oryginalnie była HV05-10, ale myśle że to nie ma w tym przypadku znaczenia.
    Proszę poradzcie coś. Nie wiem zabardzo gdzie szukać przyczyny.
    Dzięki
  • Specjalista AGD
    Prawdopodobnie magnetron do wymiany.Sprawdz czy nie ma przebicia do masy.
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem - nie ma przejścia pomiędzy zasilaniem magnetrona a masą.

Dodano po 40 [minuty]:

Sprawdziłem jeszcze raz. Pomiedzy wejściem magnetrona a masą nie ma przejścia, za to same wejście jest zwarte. Tak chyba nie powinno być?

Dodano po 6 [minuty]:

Sprawdziłem jeszcze raz. Pomiedzy wejściem magnetrona a masą nie ma przejścia, za to same wejście jest zwarte.
  • Specjalista AGD
    Nie powinno byc zwarcia .Rezystancja na elektrodach magnetronu to jakies 4 Ω.
  • Poziom 21  
    A jeżeli buczy to należy szukać przyczyny głównie w transformatorze, on może być uszkodzony.
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem pracę przy odłączonym magnetronie. Efekt jest taki sam jak z magnetronem. Nie ma różnicy. Tak czy tak transformator buczy.
    Ale jak odłączyłem jedno połączenie z transformatora do kondziora z którego idzie dalej na magnetron to nie było buczenia. Pomiędzy nóżkami kondziora mam HVR 062M. Może on jest uwalony?
  • Poziom 21  
    O uszkodzeniach kondensatora i diody HVR było wiele razy, poszukaj. Sprawdź te elementy, kondensator pod obciążeniem może robić zwarcie.
  • Poziom 22  
    Tak bywa jesli masz dwie diody to mogła paść i ta druga,sprawdź czy sam kondensator też nie ma zwarcia,między wyprowadzeniami i miedzy wyprowadzeniami a masą,jeśli jak piszesz magnetron nie ma zwarcia to sprawdź to co pisałem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dzieki za wszelkie wskazowki, sorki ze wczesniej sie nie odezwalem ale bylem w delegacji, jak znajde troche czasu to zajze jeszcze do mikrofali i sprawdze kondziora i te diode - jeszcze raz dzieki za wszelki porady
    pozdrawiam