MiL999 napisał: Silnik to Zetec 1.6V
Jeśli to zetec z 1995 r to jest prawie na 100 % pewne ,że jest on z kolektorem metalowym więc i z gazem nie będzie żadnego problemu .niech kolega zerknie czy na kolektorze dolotowym jest na wierzchu duży napis EFI . Jeśli tak to metal na bank i zaden gaz mu nie straszny.Kolejnym sprawdzeniem może być po prostu wzrokowa ocena-jeśli kolektor jest w kolorze metlicznym jasno szarym czyli kolorze aluminiowym to jest z metalu . ostatnia najprostsza sprawa trzeba uderzyć lekko w kolektor jakimś narzedziem i jeśłi zadzwoni to wiadomo z czego jest zrobiony .
Szczerze mówiąc aż dziw bierze ,że koledze nie chce się sprawdzić takich najprostszych oznak dotyczących metalowego kolektora ,a pisze kolega ,że tylko coś słyszał. Oj lenistwo do kwadratu