Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC LT-30E45SU LCD - przesuniety obraz.

07 Maj 2006 19:22 2694 3
  • Poziom 16  
    Witam Szanownych Kolegow!

Trafil do mnie telewizor LCD 27" z naklejka na przodzie PHILIPS i bez zadnych dodatkowych oznaczen (brak plecow obudowy). Na plycie glownej widnialo oznaczenie 17MB11-2. Po dlugich poszukiwaniach na necie i nie znalezieniu zadnego modelu Philipsa przypominajacego moj egzemplarz natrafilem na telewizor JVC LT-30E45SU ktory wyglada identycznie i bazuje na tej samej plycie glownej - ma tylko wieksza matryce 30" o tej samej rozdzielczosci. Dalsze poszukiwania pozwolily stwierdzic ze telewizor zostal wyprodukowany prawdopodobnie przez firme VESTEL i wystepowal min. jako model MILLENIUM 27", byl tez produkowany pod szyldami kilku innych producentow.

A teraz w czym problem: Obraz jest przesuniety kilka centymetrow 'w dol' - zarowno z tunera jak i ze zrodel zewnetrznych. Przesuniecie dotyczy rowniez OSD. Efekt jest taki ze dolna czesc obrazu zostaje przycieta. W menu jak i w menu serwisowym brak mozliwosci centrowania obrazu (jest tylko opcja centrowania obrazu dla wejscia VGA). No i moje pytanie - gdzie szukac przyczyny i jak probowac rozwiazac ten dosc uciazliwy problem.

[DODANE]

Grzebiac dalej w menu serwisowym zauwazylem ze panel jest ustawiony na rozdzielczosc 1280x768 a powinien byc 1280x720 - stad pewnie jest to przesuniecie - niestety nie da sie z menu serwisowego tego przestawic. Moze ktos ma jakis pomysl? Czy wrzucenie orginalnego eepromu pomoze? Moze ktos wie skad go wziasc?

pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam mam ten sam problem.
    TV FT8144 lcd 27"
    Płyta 17MB11-2
    układy SAA5264 PW181A PW1231A
    po wymianie płyty i eepromu i powróceniu na starą:
    -brak PIP
    -brak PC in
    -zła geometria przycina dół obrazu

wchodziłem MENU 4725
    reset factory nie pomaga na pip, na PC IN pomaga do wyłączenia,
    na geometrię pomaga częściowo
    i zawiesza się podczasPWDebug available

nie wiem co ustawić w ostatnim menu tuner PIP?

PROSZĘ O KONTAKT CHĘTNIE WYMIENIĘ DOŚWIADCZENIA
    sktronic(malpa)go2.pl

to znalazłem do jvc :
    Załączniki:
  • Poziom 16  
    Witam i dołanczam się do tematu a więc :

Dostałem Telewizor LCD UNIWERSUM FT LCD8154 32"
    Płyta 17MB11-2 i objawy są identyczne jak opisywał skqwerty czyli:

-brak PIP
    -brak PC in
    -zła geometria przycina dół obrazu

wchodziłem MENU 4725
    reset factory nie pomaga na pip, na PC IN pomaga do wyłączenia,
    na geometrię pomaga częściowo
    i zawiesza się podczasPWDebug available

Czy morze ktoś się jeszcze z tym spotkał i coś na to poradził.

Z pozdrowieniami

grzegorz10
  • Poziom 2  
    Tak udało się naprawić
    trzeba
    1 -podmienić flasha z innej uszkodzonej płyty z dobrym flashem (przelutować hotairem)
    2- podmienić lub przeprogramować eeproma z dobrej płyty tak aby był zgodny z softem we flashu
    3 -nie robić już nigdy factory reset!!!!!!

jet jeszcze możliwość podmiany płyty głównej z innego rozbitka

próba uriuchomienia tv ze złym eepromem kończy się resetowanioiem flasha , tak samo jak zrobienie facvtory reset
    traci się wtedy parę funkcji prawdopodobnie bezpowrotnie