logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Miejsce różnicówki. Gdzie podłączyć przewody do zgrzewarek?

numerek12 08 Maj 2006 16:35 2307 5
REKLAMA
  • #1 2605051
    numerek12
    Poziom 21  
    Posty: 559
    Pomógł: 15
    Ocena: 94
    przeczytalem prawie wszystkie tematy dot różnicówki ale zastanawia mnie jedna sprawa
    otóż instalacja wyglada mniej wiecej tak:

    zasilanie
    |
    |
    wył główny LO-250
    |
    |
    licznik
    |
    |
    róznicowka
    |
    |
    szafka z eskami


    no i teraz mam pytanie gdzie podłączyc przewody do zgrzewarek
    są to dosyć duże zgrzewarki i kabelek tam jest 4 X 10 kw

    czy podłączyć do eski w szafce za róznicowką
    czy też przed róznicówką i bezpieczniki (eski) przy każdej zgrzewarce

    pytanie jest o tyle istotne że od szafki do zgrzewarek jest okolo 30 mb
    więc jesli podłaczę za róznicówką to musze połozyc 4 x 30 mb kabla 4 x 10
    jesli przed to wowczas 1 przewód 16 kw (taki mam ) ew 25 kw

    dodam że mało prawdopodobne aby wszystkie zgrzewarki chodzily "na raz"

    poradźcie coś mądrego bo tylko to mi zostało do odbioru instalacji przez wlaścicieli budynku (nie elektrownię)
    to podlicznik
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 2605219
    DJ.LALASKA
    Poziom 17  
    Posty: 337
    Pomógł: 12
    Ocena: 15
    Ja bym radził podłączyć je za różnicówką (jeśli ma odpowiedni prąd obciążenia) kwestia ochrony po drugie to na ile faz są te zgrzewarki a co do podłączenia to masz szyne podepnij pod szyne 4 kable 2,5 kwadrat skręć je i połącz z tym 10 kwadrat .
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 2605279
    paweł1968
    Poziom 15  
    Posty: 87
    Pomógł: 12
    Ocena: 14
    Witam!
    Proponuję za różnicówką (pamiętaj o zdrowiu i życiu) , z tego co widzę to
    dlaczego nie dasz w szafce głównego zabezpieczenia na zgrzewarki i od niego nie pociągniesz kabel 25kw do zgrzewarek i dopiero przy zgrzewarkach rozjechać i zabezpieczyć je osobno.(chyba , że jest to niemożliwe , za mało z opisu wynika)
    Pozdrawiam!
  • REKLAMA
  • #4 2606975
    numerek12
    Poziom 21  
    Posty: 559
    Pomógł: 15
    Ocena: 94
    no tak za różnicowką byłoby lepiej tyle że zgrzewarki sa duze
    o poborach od 16 do 25 KVA a więc i róznicówka musiala by byc dosyc duża -60 A
    posiadam 25 A
    poza tym zgrzewarki sa tak rozmieszczone ze najlepiej byłoby pociągnąć wspólny kabelek i rozdzielić na miejscu a wtedy do każdej trzeba by dołożyc róznicówkę
    nie da się zamocować skrzynki na podziale bo idzie to linią napowietrzną około 3.5 m na posadzką

    kurcze tak źle i tak niedobrze
    no nic przemyślę to jeszcze
    dzięki za rady
  • REKLAMA
  • #5 2608149
    marek234
    Poziom 14  
    Posty: 97
    Pomógł: 3
    Ocena: 18
    Podłączyłbym przed różnicówką i dał odrębne różnicówki na każdą zgrzewarkę nawet o większym niż 30mA prądzie różnicowym. Istnieje ryzyko "wyrzucenia" różnicówki. Trochę mało parametrów podajesz.
  • #6 2610232
    Andrzej-65
    Poziom 14  
    Posty: 89
    Pomógł: 8
    Ocena: 31
    Witam. Uważam, że ta różnicówka 60A na te moce zgrzewarek jest za mała. Proponuje zasilić każdą zgrzewarke osobną różnicówką i S-ką, a sprawa kabli zasil. to kwestia wygody i ekonomi. Może być ten 25mm rozgałeziony przy maszynach. Pozdrawiam
REKLAMA