przeczytalem prawie wszystkie tematy dot różnicówki ale zastanawia mnie jedna sprawa
otóż instalacja wyglada mniej wiecej tak:
zasilanie
|
|
wył główny LO-250
|
|
licznik
|
|
róznicowka
|
|
szafka z eskami
no i teraz mam pytanie gdzie podłączyc przewody do zgrzewarek
są to dosyć duże zgrzewarki i kabelek tam jest 4 X 10 kw
czy podłączyć do eski w szafce za róznicowką
czy też przed róznicówką i bezpieczniki (eski) przy każdej zgrzewarce
pytanie jest o tyle istotne że od szafki do zgrzewarek jest okolo 30 mb
więc jesli podłaczę za róznicówką to musze połozyc 4 x 30 mb kabla 4 x 10
jesli przed to wowczas 1 przewód 16 kw (taki mam ) ew 25 kw
dodam że mało prawdopodobne aby wszystkie zgrzewarki chodzily "na raz"
poradźcie coś mądrego bo tylko to mi zostało do odbioru instalacji przez wlaścicieli budynku (nie elektrownię)
to podlicznik
otóż instalacja wyglada mniej wiecej tak:
zasilanie
|
|
wył główny LO-250
|
|
licznik
|
|
róznicowka
|
|
szafka z eskami
no i teraz mam pytanie gdzie podłączyc przewody do zgrzewarek
są to dosyć duże zgrzewarki i kabelek tam jest 4 X 10 kw
czy podłączyć do eski w szafce za róznicowką
czy też przed róznicówką i bezpieczniki (eski) przy każdej zgrzewarce
pytanie jest o tyle istotne że od szafki do zgrzewarek jest okolo 30 mb
więc jesli podłaczę za róznicówką to musze połozyc 4 x 30 mb kabla 4 x 10
jesli przed to wowczas 1 przewód 16 kw (taki mam ) ew 25 kw
dodam że mało prawdopodobne aby wszystkie zgrzewarki chodzily "na raz"
poradźcie coś mądrego bo tylko to mi zostało do odbioru instalacji przez wlaścicieli budynku (nie elektrownię)
to podlicznik