Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD z złączem DVI czy bez?Porównanie kilku modeli -co wybrać

09 Maj 2006 08:06 1320 8
  • Poziom 10  
    Witam

Jestem "na kupnie" monitora. Chcę wydać nie więcej niż 1100zł i zastanawiam się czy decydować się na monitor ze złączem DVI czy z analogowym. Kartę graficzną mam ze złączem cyfrowym. Czy do pracy z multimediami, ew. do oglądania filmów (raczej nie grywam) robi to wielką różnicę?

Przeglądam oferty i interesuje mnie monitor o średnio-dobrych parametrach jak:
    czas reakcji 8ms, kontrast 600:1, jasność 300cd/m2 i kąty widzenia chociaż 160/160.

W tej cenie i z tym parametrami znalazłem kilka modeli:

1. LG L1732S
    2. Hyundai L73D
    3. Belinea 101727(20)
    4. Sony SDM-HS75DB
    5. Samsung 17740N

Pracowałem jedynie na monitorze SAMSUNGa, na innym modelu niż wymieniony - co do innych firm nie mam wiele do powiedzenia, poza tym, że miałem kiedyś Belinee CRT i nie byłęm zadowolony :/

Jeśli ktoś może coś zasugerować, może ktoś posiada jeden z ww modeli - bardzo proszę o kilka słów na ten temat.

Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam

Marek
    [/url]
  • Poziom 26  
    Zawsze wybieraj TYLKO model z wejsciem cyfrowym, omija sie przez to zbedna (dla lcd) konwersje sygnalu z cyfrowego na anologowy (w karcie) z powrotem z analogowego na cyfrowy (monitor LCD) Reszta twoich zalozen jest dobra "Przeglądam oferty i interesuje mnie monitor o średnio-dobrych parametrach jak:
    czas reakcji 8ms, kontrast 600:1, jasność 300cd/m2 i kąty widzenia chociaż 160/160." Dodam ze nie ma wielkich roznic cen miedzy 17 a 19 wiec raczej szukaj 19 , chyba ze lubisz pracowac z lupa.
    ooops, nie zauwazylem daty postu...kolega pewnie juz dawno kupil hehe
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Przeniosłem z: Monitory
  • Moderator
    Jeżeli nie grywasz, nie warto stawiać tak wyśrubowanych kryteriów czasu reakcji. W Twoim przypadku lepiej może sprawdzić się monitor z matrycą PVA lub MVA i dłuższym czasem reakcji niż szybka matryca TN, przeznaczona głównie dla graczy.
  • Poziom 10  
    Witam... podpene sie pod temat jesli to nie porblem,

fundusze: ok 600 zł

monitor dla siostry (jej rodziny) , do domu, malo gier, duzo filmow, pracy przy programach biurowych itp. Mozna cos polecic w takiej cenie?? Chcialbym jednak zeby czas reakcji wynosil mniej niz 20 ms...
  • Moderator
    Obawiam się, że tak długi czas bez odpowiedzi potwierdza moje obawy, że w tej cenie nie znajdziesz odpowiedniego sprzętu :-(
  • Poziom 12  
    Witaj,

Odradzam LG z tego powodu, że na 8 sztuk z którymi miałem styczność w 2 były wypalone piksele.
    Kumpel ma Sony i jest nim zachwycony, ja natomiast mam Philipsa i nie narzekam.

W każdym razie LG odradzam.
  • Moderator
    Wypalone piksele rzadko pojawiają się w trakcie eksploatacji. Najczęściej w procesie produkcyjnym lub pierwszych dniach użytkowania. Jeżeli monitor przejdzie ten okres pozytywnie znaczy, że jest OK. Uważam, że Twój zakup z pewnością wart jest swej ceny. Życzę, żeby bezawaryjnie służył jak najdłużej :-)