Witam
W okresie rozwoju techniki tranzystorowej bardzo wielu dobrych elektroników dało się wpuścić w maliny odchodząc od techniki lampowej.
Dziś widać, że nostalgia za lampami zwyciężyła. Jest jednak pewien problem w przypadku młodzieży, która nie ma dostępu do części lampowych. Może nie należy lansować na siłę tylko retro dla lamp a raczej połączyć obie techniki i dając propozycje i pomysły konstrukcji lampowo-tranzystorowych zachęcić do tej ścieżki działań. Może już niedługo tranzystor typu OC 170 będzie tylko wspomnieniem dla niektórych, może bardziej nieosiągalnym niż lampa AZ1. Może pozostanie tylko majsterkowanie pod lupką z elementami typu SMD, brrr... . Jeżeli o mnie chodzi to udało mi się w życiu zrobić kilka ciekawych rzeczy na lampach i na tranzystorach. Czas może najwyższy coś wykonać w technice mieszanej co by miało sens i wygląd. Jak wiemy na tych stronach pojawiają się takie konstrukcje. Zachęcam do podawania propozycji tematów takich urządzeń. Może więc nie tylko retro i lampy, ale nadal w tym dziale.
Pozdrowienia
W okresie rozwoju techniki tranzystorowej bardzo wielu dobrych elektroników dało się wpuścić w maliny odchodząc od techniki lampowej.
Dziś widać, że nostalgia za lampami zwyciężyła. Jest jednak pewien problem w przypadku młodzieży, która nie ma dostępu do części lampowych. Może nie należy lansować na siłę tylko retro dla lamp a raczej połączyć obie techniki i dając propozycje i pomysły konstrukcji lampowo-tranzystorowych zachęcić do tej ścieżki działań. Może już niedługo tranzystor typu OC 170 będzie tylko wspomnieniem dla niektórych, może bardziej nieosiągalnym niż lampa AZ1. Może pozostanie tylko majsterkowanie pod lupką z elementami typu SMD, brrr... . Jeżeli o mnie chodzi to udało mi się w życiu zrobić kilka ciekawych rzeczy na lampach i na tranzystorach. Czas może najwyższy coś wykonać w technice mieszanej co by miało sens i wygląd. Jak wiemy na tych stronach pojawiają się takie konstrukcje. Zachęcam do podawania propozycji tematów takich urządzeń. Może więc nie tylko retro i lampy, ale nadal w tym dziale.
Pozdrowienia