Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault SAFRANE 2.2i 12V RN

Oleksy 03 Jun 2003 01:11 1972 3
    Oleksy
    Level 12  
    Witam, a może któryś z Kolegów miał styczność z Renówką Safranką?? Interesuje mnie wszystko :) Np. dlaczego czasami obroty biegu jałowego są 1500, a często są normalne :) Sprawy elektryczne, no i diagnostyka - kody błędów, samodiagnoza... Różne spostrzeżenia :) Pozdrawiam :)
    ghub
    Level 16  
    witam
    zakładam ze jest na pełnym wtrysku innych nie robili . Jesli chodzi o obroty sprawdz silnik krokowy i przewidy podciśnieniowe ,jesli który klowiek przewód bedzie przetarty lub przerwany bedzie silnikiem bujało i jego praca nie bedzie równa. silnik dodatkowego powietrza moze miec uszkodzenie albo nieszczelność i to moze tez powodowac te problemy.
    Oleksy
    Level 12  
    Fakt - dobrze mówisz ghub, muszę sprawdzić te przewody - wcześniej odkryłem że plastikowa nakładka na przepustnicę jest pęknięta i brał fałszywe powietrze, ale zlutowałem ją - silnik krokowy wydaje się być OK, ale jeszcze raz go rozbiorę i przeczyszczę. Zauważyłe że obroty falują też na benzynie, więc na gazie będzie to jeszcze bardziej odczuwalne - może sonda lambda... Te kołysanie nie jest męczące, dziś pojadę na regulację do gazowników... :) Bardziej denerwuje jak po puszczeniu na luz, obroty biegu jałowego mają 1500 i nie bardzo chcą zejść niżej, ale czasami szybko schodzą - znowu grzebanie w elektryce mnie czeka... Jeszcze raz dzięki za podpowiedź :) Pozdrawiam
    Oleksy
    Level 12  
    A jeszcze jakby ktoś wiedział gdzie szukac (czyli gdzie się można podłączyć) plusa do zasilania przednich świateł przeciwmgielnych... Bo inaczej czeka mnie prowadzenie drugiego kabelka od przekaźnika do komory silnika :(