Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka DVD MS-8416B padła po upgradzie oprogramowania.

15 Maj 2006 19:41 810 8
  • Poziom 12  
    witam, mam problem, posiadam nagrywarke:
    Producent MSI (OSD)
    Model MS-8416B (ATAPI DVD DD 2X16X4X16)
    Producent Chipsetu PHILIPS
    Wersja Firmware 1.60

Zrobilem upgrade oprogramowania w niej, za pomoca strony MSI Live Update 3 no i nagrywarka umarla.....
    Nie moge nawet wyjac plyty z niej, nie reaguje na podlacznaie napiecia.

Czy wiecie moze jak mozna ta czynnos odwrocic, zeby znow zaczela wypalac plyty? Czy od razu ja wykrecic i do smieci ?
    TJT
  • Poziom 22  
    Jeśli są napiecia na wejsciu to ciężko naprawić:/możliwe że uszkodziłeś układ i teraz nie reaguje na jakiekolwiek instrukcje:/
  • Poziom 15  
    MtkWinFlash potrafi wrzucić bios do "martwej", nawet niewidocznej w biosie i wingrozie nagrywarki. Na pewno już jej nie zaszkodzisz, a jest duża szansa, że się uda.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    dzieki, bede probowal.

taka fajna byla, kupilem ja 3 miesiace temu i wypalilem moze z 12 plyt dvd ale licze ze moze cos jeszcze z niej bedzie bo windows ja jakos widzi, w biosie tez ja widac wiec do konca martwa nie jest
    Rady:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy!

Proszę poprawić swe wszystkie posty stylistycznie i gramatycznie !
    Dziękujemy . TONI_2003 (TJT)
  • Spec od komputerów
    Może robiłeś update z płytą w napędzie ? To byłby właśnie błąd.Jak system ją widzi to sflashuj jeszcze raz tylko bez plyty w napędzie i najlepiej żeby była Secondary Master,sama na pasku.Jak na tym pasku masz drugi napęd to na czas flashowania odłącz go.
  • Poziom 19  
    MtkWinFlash- służy do procesorow medjatech a tu philips wiec moze byc kicha,w prockach panasonika nie radzi sobie zadna wersja MTKwinflasha...
  • Poziom 12  
    zrobilem update firmwareu ale nadal martwa. Widzialem ze wgrywa, palila sie czerwona lampka, zrobilem reset no i dupa.
    windows wykryl nowa nagrywarke, zainstalowal ja ale ona nadal nie dziala.
    Probowalem nastepny raz z nowszym oprogramowaniem i juz nei jest tak wesolo. Wgrywa tak do 3/4 i komp sie zawiesza i tak w kolko.

macie jakies pomysly? bo ja juz spislaem nagrywarke na straty.