Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka karcher. Wyłącznik. Jaki rodzaj pompy zastosowano?

Szokolo 17 Maj 2006 00:13 9034 10
  • #1 17 Maj 2006 00:13
    Szokolo
    Poziom 19  

Witam! Zakupiłem ostatnio tanią myjkę ciśnieniową marki karcher. Coś takiego jat to:

http://www.allegro.pl/item102379848_nowy_karcher_2_08kpl_za_275zl_gwarancja_fv_.html

Ciekawi mnie jak jest zrobiony wyłącznik, który włącza silnik tylko w momencie naciśniecia przycisku w rękojeści. Dziwi mnie fakt, że nie ma tam żadnych przewodów sterujących !!?? I jeszcze jedno jaki rodzaj pompy zastosowany jest w takim urządzeniu ?? Pozdrawiam!

Przeniosłem z "AGD..."
    skryn

0 10
  • Pomocny post
    #2 17 Maj 2006 01:15
    Zenek
    Poziom 30  

wyłącznik ciśnieniowy, umieszczony w korpusie.

0
  • #3 17 Maj 2006 09:45
    Szokolo
    Poziom 19  

Dzięki za odpowiedź. A możesz dokładnie opisać jego działanie ??? Myślałem, że wyłączników ciśnieniowych nie można używać bez przegrody przeponowej ??? Przecież ciecz nie jest sciśliwa ??? Nie znam się zabardzo :cry:

0
  • Pomocny post
    #4 17 Maj 2006 19:16
    Breżniew
    Poziom 21  

Ciecz nie ale wąż wysokiego ciśnienia jest elastyczny w pewnym zakresie i to wystarcza.

0
  • Pomocny post
    #5 17 Maj 2006 20:34
    samsu100
    Poziom 22  

Budowa tego wyłącznika ciśnieniowego jest stosunkowo prosta. W pompie wodnej jest umieszczony dodatkowy cylinderek z tłoczkiem. Z jednej strony na tłoczek oddziaływuje sprężyna z drugiej ciśnienie wody.
    W chwili gdy zablokowujemy na pistolecie wypływ wody w układzie gwałtownie wzrasta ciśnienie. Przezwycięża ono siłę sprężyny i przesuwa tłoczek. Tłoczek poprzez mechaniczny popychacz wyłącza zasilanie do silnika pompy. Naciśnięcie w pistolecie zaworu obniża ciśnienie w układzie i silnik pompy ponownie dostaje zasilanie.
    Podstawą dobrego działania tego wyłącznika jest duża szczelność po stronie wysokiego ciśnienia. Wszelkie nieszczelności powodują pracę typu "czkawka" czyli włączanie i wyłączanie urządzenia pomimo zamkniętego wypływu wody z pistoletu.
    pozdr. Andrzej

3
  • #6 17 Maj 2006 22:23
    Szokolo
    Poziom 19  

Dziękuję za odpowiedzi. Jeszcze jedno jaki rodzaj pompy tam się znajduje: zębata, odśrodkowa czy jeszcze inna ???

0
  • Pomocny post
    #7 17 Maj 2006 22:28
    samsu100
    Poziom 22  

Są to pompy tłoczkowe, najczęściej trzy tłokowe.
    AK

1
  • #8 17 Maj 2006 23:42
    Szokolo
    Poziom 19  

Czyli jest tłoczek i zaworki tak jak np. w kompresorze ??? Te tłoczki są połączone z sobą w taki sposób, że jeden podaje ciścnienie do rugiego, drugi do trzeciego ??? Pytam tak z ciekawości :-).

1
  • Pomocny post
    #9 18 Maj 2006 10:40
    pitsky
    Poziom 13  

w myjkach mają zastosowanie pompy nurnikowe i chyba tylko takie..

1
  • Pomocny post
    #10 18 Maj 2006 21:51
    samsu100
    Poziom 22  

Nie jest to pompa wielostopniowa. Każdy z tłoczków ( czy jak je nazwał kolega nurników) pracuje samodzielnie i ma oczywiście zawór ssący i wylotowy. Wydatek wszystkich jest sumowany.
    AK

1
  • #11 07 Sie 2006 21:18
    Szokolo
    Poziom 19  

Dziękuję wzszystkim za odpowiedzi pozdrawiam !!!

0