Witam.
Znalazłem jakiś rdzeń i chcę go nawinąć na 12/230 i użyłem do tego programu który ściągnełem od PIOTREK15 i jeszcze sprawdziłem przeliczając sam i wartości wyszły niemal identyczne ale wydaje mi sie, że jest to za dużo zwojów jak na otwory w rdzenu (rdzeń kształtkowy).
Wyszło mi, że mam nawinąć 500 zwoi uzwojenia wtórnego ni i jeszcze 24 pierwotnego czy ma ktoś wzory, w których jest też miejsce na "dziury" w trafie??
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.
Znalazłem jakiś rdzeń i chcę go nawinąć na 12/230 i użyłem do tego programu który ściągnełem od PIOTREK15 i jeszcze sprawdziłem przeliczając sam i wartości wyszły niemal identyczne ale wydaje mi sie, że jest to za dużo zwojów jak na otwory w rdzenu (rdzeń kształtkowy).
Wyszło mi, że mam nawinąć 500 zwoi uzwojenia wtórnego ni i jeszcze 24 pierwotnego czy ma ktoś wzory, w których jest też miejsce na "dziury" w trafie??
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.