Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 2003 i R621(brak go na schemacie)

19 Maj 2006 21:51 2422 13
 • Poziom 10  
  Kolega przyniósł mi do naprawy telewizor curtis ce 2003. po włączeniu telewizora widac tylko pionową, kilkumilimetrowa linię. zacząłem więc sprawdzac układ odchylania poziomego i okazało się, że spalony jest rezystor R621. niestety jego stan nie pozwala na odczytanie parametrów. na schemacie, który ściągnąłem nie ma takiego rezystora. może ktoś wie jaki to opornik.
 • Poziom 43  
  Odpowiadam na podstawie 2002. Jedyny R jaki może być spalony w gałęzi odchylania poziomego to 1,2k równoległy do cewki do masy - mogą być zimne luty przy cewce lub drugi 100ohm w szereg z 1uF/160V -zwarcie tego 1uF .
 • Poziom 22  
  Jest to rezystor 1ohm 1W. Jest to rezystor zabezpieczający układ TDA1170. Ostatnio to przerabiałem . sprawdz też diode i wymien CE przy pionie.
 • Poziom 43  
  Jak linia pionowa to co ma do tego pion? Chyba ,że błędnie rabmid określił. Jakby linia była pozioma a R zasil. TDA to walnięty TDA1170
 • Poziom 10  
  ten rezystor wystepuje na pewno. Jest on podłączony równolegle do kondensatora C613 1mikro/250V. A tak w ogóle to to co jest na schemaci znacząco różni się od tego co jest w telewizorze. rezystor ten połączony jest z kolektorem tranzystora T602 BU508DF, a druga jego nóżka do diody D603
 • Poziom 43  
  Sprawdź najpierw czy cewki H nie mają przerwy. Bez tego oporu, jeśli to jest to co myślimy, nie powinna być tylko cienka kreska.
 • Poziom 43  
  Szerokość tej linii zależy od jaskrawosci , ostrości itd. Pomierz na tym C 1uF napięcie.
 • Poziom 16  
  Witam.
  Jaki ma być w końcu ten rezystor ?? 1ohm 1W tak jak pisał "roman4" ?? Mam ten sam model, jak pisze "robmid" i dokładnie taką samą usterke. Ja swojego TV nie odpalałem ze względu że uszkodzone miał jeszcze kondensatory C613 i C612. Kondensatory zostały uszkodzone przez rezystor R621 ponieważ jest on między C613 a C612 i stopił ich obudowy (dziury prawie na wylot w kondensatorach). Nie da się zidentyfikować oporności tego rezystora. Schemat faktycznie nie pasuje (za 4pkt.). Przepatrzyłem tą gałąź i nie znalazłem żadnego uszkodzonego elementu. Nie wiem dlaczego tak rozgrzał się ten rezystorek.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 16  
  Siema.
  Dzięki kalemba za kawałek schematu. Wsadziłem nowe kondensatory i rezystor. Prawie działa. Odchylanie jest ok, ale po włączeniu TV obraz robi się jasny i rozjaśnia się jak by granic nie było, po czym zaczyna piszczeć trafopowielacz i dalej nie wiem co by się działo by wyłączyłem go. Ponowne próby ukazują ten sam problem. Po za tym na obrazie są poziome, pochylone w dół z prawej strony. Wyglądają jak linie powrotne tylko coś za szerokie. Może to być wina R526 który jest spalony i nie mam go na schemacie. Jak byś mógł mi podesłać kalemba cały schemacik na meila ?? Albo chociaż napisz jego wartość.

  Troszkę histori która może naprowadzić was w moim problemie.
  Rezystor został spalony, ponieważ ktoś kto naprawiał go przedemną, zamienił wtyczki miejscami. 3 przewody idące z płytki kineskopu wsadził w gniazdo odchylania cewek poziomych, a cewki poziome w miejsce tych 3 kabli z płytki szyjki kineskopu. Próba odpalenia w tej kombinacji zakończyła się próbkowaniem przetwornicy a dioda LED nie świeciła, nawet nie mrugała. Stwierdziłem że jest zwarcie w przetwornicy, zaczołem szukać i po kilku obrotach wyleciał kabel odchylania cewek, nie zauważyłem, a kable z płytki kineskopu dalej były na miejscu odchylania cewek i włożyłem wtyczke w kontakt. Rószyła przetwornica, więc wcisnołem klawisz na pilocie i zobaczyłem świecący rezystor na płytce kineskopu. Przeprowadziłem dochodzenie, co się stało i znalazłem te wtyczki zamienione miejscami.
  Teraz jak już wiecie w czym sęk, to nasuwa mi się takie pytanie. Czy jeszcze coś mogło ucierpieć ??

  Z góry dziękuję za zainteresowanie . Pozdrawiam.
 • Poziom 43  
  Obraz może się robiuc jasny bo zbyt niskie napięcie zasilające wzm. wizji ok.200V -elektrolit ok. 10-22uF/250V

  Dodano po 10 [minuty]:

  A jedyny R621 jaki znalazłem na schemacie 2002 to1K w konwerterze fonii.
 • Poziom 16  
  Aktualnie interesuje mnie wartość rezystora R526 który uszkodziłem.
  Schemat który ściągłęm z neta do tego modelu, w ogóle nie pasuje. Na schemacie jest sterowanie RGB za pomocą tranzystorów, ja zaś w TV mam scalaki.
 • Poziom 16  
  Witam.
  Chce zmienić zeznanie :) Dzisiaj wylutowałem uwalony rezystor i przetarłem płtke (okopciło się troche koło rezystora) i to nie jest R526 tylko R525 czyli 47ohm. Mam jakieś dziwne przeczucie że te trzy TDA nie żyją.