Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kurs programowania sterowników?

kowal48 22 May 2006 01:42 10148 18
    kowal48
    Level 10  
    Witam!
    Mam pytanie co do sterowników. Czy znacie może jakieś kursy (najlepiej certyfikowane) na temat programowania sterowników?
    Najlepiej jakiś obóz szkoleniowy lub wyjazd w weekend coś takiego.
    pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
  • Helpful post
    polik80
    Level 14  
    Ogólnie na temat sterowników to jest ciężko, zazwyczaj jest tak że kursy są robione pod firmy. Kursy na Omrona znajdziesz na ich stronie, jeśli chodzi o Siemensa to polecam firmę INTEX z Gliwic, bez problemu znajdziesz ich na www. Jeśli będziesz szukał to nie daj się naciągnąć na kursy gdzie przy jednym stanowisku będą siedziały 3 osoby, to nie ma sensu, jeden komputer , jeden sterownik, jeden programista, tylko wtedy coś z tego wyniesiesz. Zanim wyjedziesz łyknij teorii, język schematów drabinkowych przede wszystkim.
    Pozdrawiam.
    Ps Intex proponuje 4-dniowe szkolenia, bez noclegów, ale z obiadkiem w trakcie zajęć, niestety drogo - cennik na ich stronie www.intex.com.pl
    kowal48
    Level 10  
    No własnie lipa jest z tym, ze jeżeli np Festo orgaznizuje jakiś kurs to oparty tylko na ich sprzęcie..
    ale wielkie dzięki za pomoc
  • Helpful post
    polik80
    Level 14  
    No niby tak ale nie do końca. Bo uczysz się interfejsu programu np. Festo uczysz się jak podpiąć kabel do Festo itd. itp. Ale najważniejsze jest to że wykonasz całą serię prostych zadań które wprowadzą cię w język programowania, który jest standardem, i naprawdę jedynie niektóre bloczki typu liczniki, timery troszeczkę się różnią od siebie, czy to w Step7, czy w CX-programer, SysWin .... A niestety rynek jest taki jaki jest i każdy oferuje oprogramowanie dla swojego sprzętu.
    A więc podsumowanie nauczysz się najważniejszego, czyli języka programowania, a interfejsu czy to obsługi samego programu można nauczyć się samemu.
  • Relpol przekaźniki
    kowal48
    Level 10  
    a Ty gdzie sie szkoliłes?
  • Helpful post
    polik80
    Level 14  
    ja się szkoliłem w gliwicach w intex'ie i bardzo mi się podobało, tyle że ja miałem wstęp teoretyczno-techniczny na studiach. Dla tego poczytaj choćby o STL'u czyli języku schematu drabinkowego, prościej będzie ci na zajęciach praktycznych.
  • Helpful post
    jester_w
    Level 12  
    jesli sie uczysz, to dlaczego nie sprobojesz praktyk zalatwic sobie jakichs? mysle ze nie jedna firma by na taki uklad poszla.
    ryu
    Level 2  
    ja też byłem na podstawowym w intexie i świetnie to prowadzą wykładowacy z polibudy- teoretycy z dużym doświadczeniem praktycznym. Za dwa miechy ide na zaawansowany
    kowal48
    Level 10  
    a jaki jest koszt??
  • Helpful post
    polik80
    Level 14  
    wszystko jest na ich stronie www.intex.com.pl podstawowy step 7 kosztował mnie około 1600PLN + noclegi około 100PLN/Doba z hotelu miałem jakieś 15 minut na piechotkę. Mapa hoteli też jest na ich stronie. wydaje mi się że program nie był zbyt szybki nawet dla osób początkujących. Zajęcia trwały powiedzmy 5 godzin ale można było zostać dłużej i poćwiczyć sobie. Dodatkowo dają dobrze opracowane notatki tak że nie trzeba sobie zawracać głowy pisaniem tylko słuchasz i programujesz. Nie wiem jak z innymi prowadzącymi bo ja miałem tylko z jednym który ponadto nie wykłada tam na stałe tylko w zastępstwach. Bardzo mi się podobało i gdyby szef mi zafundował kolejne kursy to z chęcią bym sobie tam pojechał.
    Ps. Pomyliłem się jedynie co do poziomu. Mając na studiach przedmiot "sterowniki" miałem wystarczający wstęp i trzeba było wybrać mi kurs bardziej zaawansowany.
    UFO_79
    Level 13  
    Ja z trochę innej beczki.

Czy ma ktoś do udostępnienia materiały szkoleniowe (np. z INTEX-u) dotyczące szkolenia z zakresu ETHERNETU STEP7?

W zamian oddam dużo (naprawdę dużo!) punktów.
    kowal48
    Level 10  
    no jeśli ktoś miałby jakiekolwiek materiały z kursów to wysyłajcie. Musimy dzielić się wiedzą:) ja z chęcią mogę pomóc jesli chodzi o układy pneumatyki i hydrauliki siłowej.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Sebastian_P
    Level 11  
    Witam!!!
    A ja polecam programik do programowania przekaźników programowalnych EASY-Moellera ściągnąłem sobie ze stronki programik EASY-SOFT 5.00 [Pro] Demo "piszesz" program drabinkowy zapisujesz i symulujesz nie posiadając sterownika. do programu można jeszcze ściągnąć poradnik użytkownika. Fajna sprawa dla początkującego.Ja tak próbuję się nauczyć programować PLC.Polecam!!!

A i jeszcze link!!!!
    http://www.moeller.pl/DesktopDefault.aspx?PageID=349
    wradek7
    Level 10  
    Witam.Ma ktoś wiadomości odnośnie kursów odbywających się w Warszawie? Interesuje mnie cena i poziom.
    Maly
    Level 30  
    Osobiście zawsze byłem w intexie. Cena ok 1800 za kurs, zależy co, w warszawie z tego co słyszałem jest podobnie, ale jesli chodzi o poziom to do kitu
    dam$
    Level 12  
    Witam
    Ja też byłem w intex-e ,najważniejsze co się mi podobało to możliwość zajęć pozagodzinowych (w cenie szkolenia) na których można się bardzo dużo nauczyć i dowiedzieć ,osobiście programowanie to nie moja dziedzina ale w pracy jest mi potrzebne więc firma mnie wysłała, kurs ukończyłem bogatszy o nowe umiejętności dzięki wykładowcą którzy indywidualnie podchodzili do każdego z kursantów i tłumaczyli aplikację od podstaw. Ale pewnie dużo zależy jaki to kurs i z jaką wiedzą się przychodzi.
    Pozdrawiam Dam$
    phonemaniac
    Level 16  
    ja polecam ze swej strony szkolenie w siemensie u p. Tadeusza Zioły, bardzo rzeczowo wyjasnia wszelkie watpliwosci i pytania :)
    IMPUNITE
    Level 12  
    Byłem w Siemensie w Warszawie i naprawdę polecam wszystkim kontakt z Panem Tadeuszem Zioło. Zna się dobrze na produktach swojej firmy a gdy pada trudne pytanie to nie zmienia tematu, tylko uzupełnia swoją wiedzę i przekazuje ją kursantom. Intex w Gliwicach jest OK - tam też byłem - ale materiały bez wlasnych notatatek wiele nie wnoszą. Polecam natomiast firmę z Piekar Śląskich: Atempol. Nieciekawa okolica na wieczorne spacery :) - ale w razie wątpliwości w materiałach z ich kursu jest wszystko co potrzeba i z przykładami. Inna kwestia, że po paru latach programowania sterowników Siemensa to czego sie nie wie jest pod ręką w Helpie...Pozdrawiam