Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nagłośnienie VOLVO 460 z radiem SONY GT200

28 May 2006 16:12 2575 17
  • Level 10  
    Witam

Proszę o pomoc w kwestii doboru głośników do radia SONY GT200 (moc 4x50 max, 4x26 skutecznej) działającego w VOLVO 460. Samochod ma przestronne wnętrze i duży bagarznik (jest to sedan wiec problem wiszącej półki odpada).
    Z przodu mam miejsce w drzwiach na głośniki 16cm, a z tyłu na półce myśle że udało by sięwcisnąć 18-20cm. Chcialbym aby glosniki byly dopasowane do mozliwości tego radia (również cenowo).
    Z przodu myslalem o Magnat New ULTRA 216 a do tyłu chciałem wrzucuć głośniki basowe TESLA (60W RMS 188mm). Niewiem czy taka konfoguracja jest dobrym pomysłem dlatego proszę o pomoc.
    Dodam że zależy mi głównie na obsłuchy z pozycji kierowcy (z tyłu niejeżdże :D )
    Proszę o pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 42  
    jakie fundusze posiadasz? to cos skutecznie ci doradzimy:)
  • Level 10  
    Chciałbym żeby zestaw był możliwie tani. Kwota to około 300zł, ale nie jest to sztywną granicą.

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 42  
    glosniczki phonocara to dobry sprzecik w stosunku cena jakosc wiec sa warte uwagi
  • Level 10  
    A jak się sprawuje MAGNAT jeśli chodzi o caraudio? Zapytam wprost Które "lepsze" magnat ULTRA 216 czy Phonocar Y-line? CHodzi o porównanie pod względem jakości dżwięku basu (nie lubie jak głośniki "pukają" przy odtwarzaniu basów).
  • Helpful post
    Level 42  
    magnaty maja moc nominalna 70 rms i 90 db skutecznosci a phonocary 92 db i moc nominalna 35rms powiem tak phonocary zagraja ladniej pod samym radiem bo maja mniejsza moc nominalna do magnatow bylby potrzebny juz jakis wzmak zeby mogly w pelni zagrac
  • Level 10  
    Dzięki za jasną odpowiedź.
    Kompletuje głośniki pod radio więc zdecyduje się na PHONOCAR Y-LINE. Dodatkowo ich cena spowoduje, że zostanie więcej kasy na zakup ewentualnego subwoofera lub głośników tylnych.
    Co sądzisz o wstawieniu w półkę tylną samych głośników basowych o większej średnicy membrany (18-20cm)?? Zależy mi na basie no i niechciałbym "marnować" 2 wyjść tylnych z radia no i wykorzystać duży bagażnik w moim aucie. Jakie głośniki możesz mi polecić właśnie na tylną półkę.
    Nie wykluczam że w przyszłości zakupie subwoofer jednak teraz nie mam na to funduszy.
  • Level 10  
    jednak widze ze niezaszaleje z tym radiem :(

Pozostaje mi kupic
    4xPhonocar Y-Line albo
    2x Y-line i 2x Titanium165 (niewiem czy nie sa za duże) na tylną półkę.

Jak sądzisz kupić 4xYline czy bawić się w 2x Titanium165?

nie moge znalesc zadnych o wiekszej srednicy niż 165 :(
  • Helpful post
    Level 42  
    4x phonocar y-line bo titanum maja moc 80rms i nie zagraja za fajnie pod samym radiem

Dodano po 11 [minuty]:

wszelkie pytania zadawaj na moje gg 139 56 60 pozdrawiam crazy_88
  • Level 10  
    Dzieki za rady CRAZY.

Jak juz kupie i zamontuje postaram się napisać jak zestaw się sprawuje.

Pozdrawiam.
  • Level 10  
    witam

Zamontowałem 4 phonocary Y-line. Przednie drzwi porządnie wygłuszyłem gąbką przez to dźwięk basu jest okrągły i miękki - o to mi chodziło :D. Z tyłu głośniki umieściłem w półce. Jeśli chodzi o dźwięk basu z tylnej półki to jest gorzej niż z przodu. Bas jest średnio głęboki i bardziej płaski niż z przodu. Wydaje mi się, że spowodowane jest to plastykowym wykończeniem bagażnika (osłony boczne są z tworzywa). Jeśli chodzi o głośność to dla mnie jest wystarczająca. Ogólnie mogę powiedzieć, że głośniki są warte swojej ceny. Zastanawiam się teraz jak polepszyć akustykę bagażnika. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły chętnie skorzystam z rady.
  • Level 42  
    moze subik stxa za 150 zloty i dotego wzmacniacz monacor hbp602 za 208 zloty:)
  • Level 10  
    Może w przyszłości zdecyduje się na subwoofer, obecnie jednak muszę pokombinować z posiadaną już konfiguracją.
  • Level 17  
    smykoo

a jak z drganiem tapicerki i blach, uszczelek przy glosnym sluchaniu?
  • Level 10  
    Volvo robi porządne samochody, więc wszystko jest ok :D. Samochód jest dobrze wygłuszony i wytłumiony i co za tym idzie nawet przy dużej głośności wewnątrz pojazdu na zewnątrz muzyka jest słabo słyszalna (przy zamkniętych szybach).

Dodano po 7 [minuty]:

smykoo wrote:
    witam

Jeśli chodzi o dźwięk basu z tylnej półki to jest gorzej niż z przodu. Bas jest średnio głęboki i bardziej płaski niż z przodu. Wydaje mi się, że spowodowane jest to plastykowym wykończeniem bagażnika (osłony boczne są z tworzywa). .

Okazało się, że miałem odwrotną polaryzację w tylnych głośnikach. Przewody fabryczne wyprowadzone to tylnych głośników są oznaczone jako "+" kolorem z paskiem czarnym, a "-" to przewód jednolity. Zmyliło mnie to oznaczenie przy montażu ale poprawiłem i wszystko jest już OK. Musze przyznać, że głośniki na prawdę bardzo fajnie grają. Bas jest miękki i głęboki - taki jak chciałem. Jestem w pełni zadowolony z całego zestawu i przestałem już myśleć o subwooferach :D.