Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPG Loveco Pro zapala sie "check engine"

29 Maj 2006 23:43 6692 18
  • Poziom 10  
    Mam problem z jazda na gazie. Instalacja jest lovato, komputer loveto pro. Pierwsza rzecz ktora mnie drazni to ze przy przelaczaniu na gaz strasznie spadaja oborty a czasem jak sie nie da gazu to potrafi nawet zgasnac. Druga rzecza jest zapalajaca sie kontrolka "check engine" podczas jazdy na gazie, nie dzieje sie tak za kazdym razem i raczej zdarza sie to przy predkosciach ponad 100km/h chyba ze na dworzu jest akurat wilgotno np. po deszczu to potrafi sie zapalic nawet przy malej predkosci. Zrobilem test bledow i wyszlo ze jest to sonda lambda lub system zasilania paliwem. Dodam ze silnik pracuje dobrze bez rzadnych problemow nawet jak sie zapali kontrolka "check".
    Z gory wielkie dzieki za kazda odpowiedz:-)
  • Poziom 17  
    jakie auto,jaki motor,jaki rocznik
  • Poziom 10  
    Autko to Honda Accord 2l silnik F20A3 rocznik 94.
  • Poziom 10  
    Nikt nie bedzie w stani mi pomoc???:cry:
  • Poziom 25  
    Witam.Jezeli wywalilo ci kod sondy lambda,prawdopodobnie siada ci emulator sondy lambda.A co do kodu zasilania paliwem,to najprawdopodobniej siada ci takze emulator wtryskow(jezeli autko jest na wtrysku,bo nie pamietam jak ten model ma).No chyba,ze gazownik zalozyl ci podwojny emulator(sondy i wtryskow).Oczywiscie zakladajac,ze podczas jazdy na benzynie kody tych usterek nie sa rejestrowane.A jezeli bledy te wywala ci takze na benzynie,to poczysc i popsikaj WD40 lub podobnym preperatem usuwajacym wode i wilgoc wszystkie elementy elektroniki zwiazane z tymi usterkami(tzn.wszystkie zlaczki wtryskow,sondy,komputera itd.)
  • Poziom 10  
    Autko jest na wtrysku. Instalacje gazowa kupilem i instalowal mi ja braciak. Na benzynce jest wszystko ok. Kod z komputera ktory pokazuje to jest dokladnie kod 43-sonda lambda lub uklad zasilania paliwem. Komputer zapalal sie od samego poczatku jak zalozylem instalacje ale nie zawsze. Jak mozna sprawdzic emulator sondy i wtryskow czy z nim jest wszystko ok?
  • Poziom 25  
    Witam ponownie.Jezeli dobrze zrozumialem ow"braciak" to twoj brat?Jezeli tak,to najlepiej podjedz do niego z tym problemem.Podepnie sie pod komputer i wszystko ci powie.Byc moze wogule nie zainstalowal emulatora sondy?
  • Poziom 10  
    Dokladnie moj braciak, ale ogolnie robil to 1 raz. Bylo to tak, wzielem z firmy w ktorej montuja gaz bez montazu, kupilem same elementy, braciak podlaczyl wedlug schematu w gazowni sprawdzili czy jest ok i podlaczyli kompa zeby wyregolowac. Mam interfejs do tego gazu i program, podlaczalem ale za bardzo nie kumam sie jak sprawdzic co mzoe byc nie tak
  • Poziom 25  
    Jezeli masz interfejs,to sprawdz jakie sa wartosci sondy lambda i wtryskow podczas pracy na benzynie ,a jakie sa podczas pracy na gazie.Wartosci te nie powinny sie od siebie zbytnio roznic.
  • Poziom 1  
    Mam taki sam problem z ta instalacja, musze sprawic sobieinterfejs i sprawdzic co sie dzieje.
  • Poziom 25  
    Witam.Według mnie najlepsze parametry wyszły ci na gazie przy predkosci obrotowej 750 przy temp. 51 stopni(zdiecie 3 i 4).zapisz takie ustawienia w komputrze od gazu.Nastepnie zrob taki sam test przy temp. okolo 87 stopni.Jezeli parametry beda podobne do siebie,tak jak w tym przypadku to powinno byc ok.Czy cos podczas diagnostyki regulowales?Bo z tego wynika,ze wszystkojest ok.Jezeli nic nie regulowales,to przyczyna twoich problemow moga byc luzne przewody na ktoryms z ww. przezemnie urzadzen.Bo diagnostyka jest w miare ok.Chyba,ze cos podregulowales to zostaw tak jak jest.
  • Poziom 10  
    wlasnie zauwazylem ze wkradl mi sie chochlik zdjecie 3 i 4 jest takie same, jest to wykres na benzynie, 1 i 2 na gazie i mialem jeszcze jedno przy ustawieniu optymalnym serwomotru na 100 ale cos sie schrzanilo i bede musial jeszcze raz zrobic wykresik. Ustawienia zmienialem troche wlaczylem autoregulacje a pozniej dostrajalem recznie no i probowalem z ustawieniem serwomotoru. Ktore wedlug ciebie bedzie lepsze ustawienie 1 czy 2 czy sa do kitu?
  • Poziom 16  
    masz zle wyregulowana mieszanke na gazie porownaj wykres sondy na benzynie a na gazie staraj sie tak wyregolowac aby oba te wykresy byly o podobnym ksztalcie sonda powinna jednakowa probkowac .jak rozumiem to jest instalacja II GENERACJI .tam w zakladce emulacja powinien byc tryb emulacji sondy lambda .jak masz to ustawione?
  • Poziom 25  
    Nie zapomnij o rozgrzaniu silnika do temp.okolo 87 stopni,bo przy tej temp. wlacza sie sonda lambda.
  • Poziom 11  
    Sprzawdz czy masz dobrze podłączone przewody szary i fioletowy z odpowiedniej kolejności z sygnałowym przewodem z sondy (zazwyczaj czarny)(szary do kompa fioletowy do sondy). Spróbuj różne emulacje sondy jak dobrze pamiętam są trzy (masa, otwarta, fala) i rodzaj sondy 0-1, 0-5, 1,6-3,2 Twoja to 0-1
  • Poziom 10  
    Jutro wrzuce wszystkie ustawienia z programu, rodzaj sondy mam 0,1 co do przewodow to podlaczony jest tylko jeden do zielnoego( w hondach zamiast czarnego) jeszcze dla pewnosci posprawdzam wszystko i napisze jak to wyglada. Dzieki za odpowiedzi
  • Poziom 2  
    witam.
    w lutym zapalila mi sie kontrolka check engine w honda accord VI 2002 , poj 1850 i mam auto w gazie z sustemem lubryfikacji zakladana przez poprzedniego wlasciciela w dabrowie gorniczej. blad zostal usuniety w serwisie hondy a powodem bylo cos w lasnie z gazem, ale nie pamietam co dokladnie. kilka dni temu znowu mi sie zapalila i do tego doszly tez inne objawy:
    1) czasem czuje gaz w aucie
    2) czasem jak odpalam auto to od razu przechodzi na gaz i szarpie silnikiem i jak go wylacze i znowu zapale to juz niormalnie zapala na benzynie i na gaz przechodzi w odpowiednim juz momencie
    3) kilka dni temu wrzucajac na 4 bieg tez szarpalo silnikiem i przelaczylem na benzyne i po kilku minutach na gaz i juz wszystko bylo ok
    auto ma przebieg 127 tys. filtry z gazu byly wymieniane przy 120 tys. gaz byl zakladany w 2009 roku przy przebiegu 90 tys i tankuje glownie na bp.
    pozdrawiam