Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana układu BGA prośba o pomoc (montaż demontaż).

sprysio 31 Maj 2006 20:38 2611 15
  • #1 31 Maj 2006 20:38
    sprysio
    Poziom 11  

Witam serdecznie.

Poszukuję osoby, która miałaby chwilkę czasu na wykonanie usługi polegającej na wylutowaniu i wlutowaniu układu BGA w telefoniku. Chciałem zrobić prezent żonce i podarować jej telefonik, ale w trakcie użytkowania zaczęły się problemy. Strasznie ciężko idzie mu zalogowanie do sieci a jeżeli już mu się to uda czasami nie da się z niego zadzwonić lub jest niedostępny. Pytałem kolegów na tym forum i radzono mi, aby pokombinować coś z anteną, jednak chyba nie tutaj leży problem. Prawdopodobnie padła końcówka mocy (RF 3140). Nie jest to specjalnie drogi układ jednak technologia montażu (BGA) leży poza moimi umiejętnościami jak i posiadanym warsztatem. Czy miałby ktoś ochotę na zajęcie się takim problemikiem? Jeżeli tak to proszę o kontakt i oczywiście cenę takiej usługi (w sumie zastanawiam się czy nie taniej będzie kupić "chodzący", trzeba jeszcze zainwestować w nową tasiemkę, oprogramowanie itd.). Zapomniałem, moja "padlina" to Samsung SGH E700.
    Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedz.

Jacek

0 15
  • MagBoss
  • #2 31 Maj 2006 20:53
    tino2003
    Admin grupy GSM

Lepiej zastanów się nad kupnem jakiegoś fona, bo wymiana układu nie była by kosztowna ale czy to jest właśnie wina tego układu? Natomiast wymiana taśmy to już jest wyższa szkoła jazdy i dzisiaj odesłałem klienta z taką usterką, jeżeli już to wymienia się kompletny LCD który troche kosztuje.
    pozdr

0
  • #3 31 Maj 2006 21:22
    slawko_k
    Poziom 33  

RF3140 to nie BGA.
    co do tasiemki to nie oplaca sie. roboty bardzo duzo i zdaza sie ze nie chodzi potem wszytsko.
    orginalny lcd z tasma to koszt 200 lub nawet wiecej.

odpusc

0
  • #4 31 Maj 2006 21:39
    ...:::przemek:::...
    Poziom 29  

E700 nie oplaca sie naprawiac jak poszla tasma. Lepiej kup nowego, a tego sprzedaj, bo tasma z lcd jest droga, a przekladac nikt nie bedzie, bo to za duzo roboty. Na wlasny uzytek 1 fona mozna sobie zrobic, ale dla serwisu jest to nieoplacalne.

0
  • #5 31 Maj 2006 23:14
    sprysio
    Poziom 11  

Piękne dzięki za odpowiedzi :)
    W sumie nie jestem przekonany w 100% czy to jest żeczywiście ten układzik, ale objawy na to mi wskazują (tak jak pisałem wcześniej problemy z zasięgiem). Chcę wyeliminować poszczególne możliwe (o ile się oczywiście nie mylę) usterki poczynając od najmniej kosztownych: antena raczej jest ok, teraz kolej na RF-ka a w kolejce zmiana softu nie wiem jak u Was taka przyjemnośc kosztuje ale mnie chciano "skasować" na 80zł a potem... pozostaje chyba tylko wosk wylać :). Co do tasiemki to wiem jak to boli. Robiłem ten telefon wcześniej. Udało mi się ładnie i pięknie przełożyć na nową tasiemkę paskudniejszego do "roboty" wyświetlacz ale ostatecznie padłem na dechy :) Generalnie nie jest z nią tak źle, wszystko "świeci" jak trzeba, padł tylko aparat i dla tego wspominałem o tasiemce (a może to tylko aparat, nie taśma echhh). Co do tego układu (RF3140) napisałem, że w technologii BGA tak mi się wydawało, SMD to nie jest bo ma łapki pod brzuszkiem schowane :) :) więc chyba coś innego, ale i tak nie wiem jak się za to zabrać. A może macie koledzy jakieś inne pomysły co to tego nieszczęsnego zasięgu? W sumie telefonik.... prawie sprawny :) Sorki za moje przydługie wywody :)

pozdr

0
  • #6 31 Maj 2006 23:36
    ...:::przemek:::...
    Poziom 29  

Napisz skad jestes. Moze ktos Ci pomoze ruszyc to pa.

0
  • #7 01 Cze 2006 07:09
    sprysio
    Poziom 11  

Mieszkam w okolicach Lublina. Echhh chyba jedna pójdzie jako dawca narządów. Trudno. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

pozdr

Jacek

Dodano po 5 [minuty]:

...ale gdyby ktoś miał "jakiegoś pomysła" czego się czepić to proszę o radę.

Jacek

0
  • #8 01 Cze 2006 07:56
    djjack
    Poziom 27  

Jesli chodzi o soft to zmienisz sam jedynie kabelek na coma potrzebny i wtedy mozna powiedziec czy to jest wina ze masz brak zasiegu .Odnosnie tasmy to lutuje to za 100 zł z własna tasma .Jesli masz jakies pytanie to pisz na pw

0
  • #9 01 Cze 2006 11:55
    sprysio
    Poziom 11  

W sumie właśnie chciałem zacząć od wymiany softu (mam oprogramowanie oraz właściwy "wsad", brakuje mi kabelka) ale jak pisałem wcześniej zabili mnie ceną w serwisie. A tak przy okazji... ile kosztuje u Was taka usługa?

pozd

Dodano po 3 [godziny] 50 [minuty]:

Aaaaaa mam skubańca!!!! Okazało się, że nawaliła antenka a dokładnie pęknięta było ścieżka łącząca pole styku anteny z dalszą częścią eketroniki. Poprawiłem i działa jak trzeba:D Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Pozostała jeszcze sprawa wgrania nowego softu.

pozdr
    Jacek

0
  • #11 01 Cze 2006 14:15
    sprysio
    Poziom 11  

Piękne dzięki :) Już "łykam"... Do "załadunku" softu, lepiej użyć Downloadera v3.3 czy może UST-a Pro mam chyba ver. 6.0 ?

pozdr

Jacek

0
  • #12 01 Cze 2006 14:34
    djjack
    Poziom 27  

Nie jestem w stanie napisac czym bo wgrywanie softu do samsunga u mnie odbywa sie przez boxy .Lecz powinien wystarczyc Downloadera .

0
  • #13 18 Lip 2006 13:05
    utak3r
    Poziom 25  

tak przy okazji (dla :sprysio pewnie już za późno) - najlepszym obecnie softem do obsługi Samsungów jest SGH Flasher/Dumper

http://sghfd.atcg.info/

Obsługuje wiele modeli, jest w ciągłym rozwoju, i posiada jedną wspaniałą możliwość oprócz zwykłego fleszowania i dumpowania: eksploracja systemu plikowego fona i fleszowanie na żywo eeproma. Cudo! Można tym np. grzebać w pamięci przeznaczonej pod Java, podmieniać obrazki...

0
  • #14 26 Lip 2006 23:33
    ossicw
    Poziom 15  

JA PODEJMĘ SIE WYMIANY TEGO UKŁADU NAWET GO SPRAWDZE POD X -RAY PRZESLE TEŻ DOKUMENTACJE ,ALE KOSZTY POKRYWA PAN,JEŻELI PAN WIE ŻE TEN UKŁAD NIE ŻYJE WYMIENIE GO(JEDEN WARUNEK ,POTRZEBUJE TAKI SAM,ALE NIE PO REBOOLINGU ,CZYLI UŻYWANY Z NOWYMI KULKAMI TYLKO NOWY UKŁAD Z DATĄ PRZYDATNOSCI DO MONTAŻU )CHODZI OTO ŻE TE UKŁADY WYMAGAJĄ SPECYFICZNYCH WARUNKÓW PRZECHOWYWANIA PRZED MONTAŻEM DLATEGO ŻE ŚA W TECHNOLOGI BEZOŁOWIOWEJ A BEZ OŁÓW NIE LUBI BYĆ SPRZEDAWANY NA STRAGANIE TYLKO ZE SPECJALNYCH KOMUR DOTYCZY TO WŁAŚNIE WIĘKSZOŚCI BGA,TAK WIĘC PODEJME SIĘ TEGO ,ALE Z PEWNYM PODZESPOŁEM.
    PODRAWIAM!!!!!!!!!!!!!

0
  • #15 26 Lip 2006 23:57
    revolt
    Poziom 34  

tak. capslocka wyłącz. to ja jeszcze poproszę żeby mi hota dali i najlepiej sami wymienili (żeby na mnie nie było). a wymiana taśmy to jakieś 20 minut i koszt 100 zł

0
  • #16 09 Sie 2006 20:17
    sprysio
    Poziom 11  

Piękne dzięki za wszelką pomoc. Z wielu ozwiązań ostatecznie, najskuteczniejsza okazała się wymiana kompletnej taśmy z wyświetlaczami i ... jak ręką... . Żonka szczęśliwa ja także :)
    Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dzięki za pomoc.
    Sprawę uważam za zamkniętą.

Jacek

0