logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy Sempron 64 bit 2600+ obsługuje Windows XP Professional x64 Edition?

31 Maj 2006 20:44 1937 5
REKLAMA
  • #1 2683891
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #2 2684268
    tomek-o
    Poziom 16  
    Posty: 169
    Pomógł: 11
    Ocena: 7
    Z tego co wiem, ruszy, ale moim zdaniem gra nie jest warta świeczki. Po pierwsze są duże problemy ze sterownikami i oprogramowaniem pod Windows x64. Po drugie, 64-bity w Sempronie nie są tak wydajne jak w Athlonie czy Opteronie. Ponieważ dla 32-bitowych aplikacji i większości 64-bitowych nie ma zysku szybkościowego, chyba nie warto.
  • REKLAMA
  • #3 2684348
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #4 2684561
    tzok
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 38899
    Pomógł: 3177
    Ocena: 6559
    Będzie działał ale ze względu na brak programów 64bit zysk będzie żaden a tylko kłopoty, bo nie wszystkie programy będą działały (zwłaszcza typu internet security/firewall).
  • REKLAMA
  • #5 2684770
    tomek-o
    Poziom 16  
    Posty: 169
    Pomógł: 11
    Ocena: 7
    adasikow napisał:
    1. roznica miedzy 32bit a 64bit jest DUZA
    2. sciagam juz steroniki pod tego windowsa i jak narazie wszystko to, co chcialem znalazlem(nawet do gamepada)
    3. czemu niby w sempronach 64bit jest gorsze, skoro i athlon i sempron wykorzystuja technologie AMD64 :?:

    czyli rozumiem, ze wejdzie?

    Ad. 1 Różnica wynosi 32. Różnica w szybkości bardzo zależy od konkretnego programu. Żeby działało szybciej, to program po pierwsze musi być 64-bitowy (a takich jest bardzo mało), a po drugie w swoim kodzie musi wykorzystywać operacje na 64-bitowych liczbach. W praktyce bardzo nieliczne programy to robią (i nie są to żadne pakiety biurowe, przeglądarki, etc.) Sam mam Athlona 64 i w normalnej pracy różnicy w szybkości pomiędzy systemem 64 i 32-bitowym nie ma wcale, nawet przy stosowaniu wyłącznie 64-bitowego oprogramowania. Gdy samemu piszę jakiś program, optymalizując go pod 64 bity, zysk owszem, potrafi być dwukrotny.
    Ad. 3 A dlaczego 32 bity w 386 są gorsze niż w Pentium IV? Przecież to ta sama technologia IA32? 64 bity w Sempronach nie działają gorzej z przyczyn technologicznych, tylko z przyczyn marketingowych. Sempron ma być tańszy, ale i gorszy od Athlona. Dlatego jest z premedytacją "przycinany" przez AMD, tak jak Celeron jest przycinany przez Intela.
  • #6 2892760
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
REKLAMA