logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wzmacniacz samochodowy Tonsil WS-100 - zniekształcenia dźwięku przy dużej głośności

adi87 16 Cze 2006 10:39 1707 7
REKLAMA
  • #1 2733313
    adi87
    Poziom 18  
    Posty: 346
    Pomógł: 17
    Ocena: 9
    Witam. Dostałem od kumpla ostatnimi czasy wzmacniacz samochodowy Tonsil WS-100. Wzmacniacz gra ale jak dam głośniej na radiu to w głośnikach że tak powiem pierdzi. Nie jest to spowodowane brakiem mocy wzmaka bo głośniki nawet nie zacharczą a słychać takie "prrt prrt" może ktoś wie co może być tego przyczyną? Wiem że jest to marny sprzęt ale proszę o pomoc ponieważ zależy mi na tym aby wzmacniacz był w 100% sprawny... Pozdrawiam:D
  • REKLAMA
  • #2 2733322
    _PREDATOR_

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 31493
    Pomógł: 1864
    Ocena: 2312
    Witam
    Jest to wiekowy sprzęt, sprawdż stan kondensatorów elektrolitycznych i półprzewodniki w stopniu mocy, przerwy, pomiary w/g schematu, od czegoś zacznij.
    Konto firmowe:
    ELMAX
    Małe Przedmieście 20/4, Olesno, 46-300 | Tel.: 535 XXX XXX (Pokaż) | Strona WWW: http://ftp.interka.pl/~elmax/about.php
  • REKLAMA
  • #3 2733383
    adi87
    Poziom 18  
    Posty: 346
    Pomógł: 17
    Ocena: 9
    no nie wiem czy taki wiekowy:) kumpel kupil go nowego chyba ze 3 lata temu:) wizualnie wszystko wyglada ok . ale jak mam sprawdzic kondy i polprzewodniki?
  • REKLAMA
  • #4 2737214
    adi87
    Poziom 18  
    Posty: 346
    Pomógł: 17
    Ocena: 9
    czy nikt nie wie co moze byc przyczyna tego pierdzenia!?
  • REKLAMA
  • #5 2739411
    sMaD
    Poziom 22  
    Posty: 459
    Pomógł: 32
    Ocena: 19
    Tonsil WS-100 (2x50max 2x15rms) nie dziw ze pierdzi cos, pod taki high endowy sprzęt to sobie można tweetery podłączyc, i pewnie głośników też nie masz rewelacji więc nic dziwnego w tym nie ma
  • #6 2741431
    adi87
    Poziom 18  
    Posty: 346
    Pomógł: 17
    Ocena: 9
    o dziwo jak go dzisiajk podlaczylem w aucie to nie pierdzial.... bo tak to mialem go w domu pod prostownik podlaczone
  • #7 2742387
    _PREDATOR_

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 31493
    Pomógł: 1864
    Ocena: 2312
    adi87 napisał:
    o dziwo jak go dzisiajk podlaczylem w aucie to nie pierdzial.... bo tak to mialem go w domu pod prostownik podlaczone

    Brak stabilizacji, filtrowanie/ tętnienia :D
    Konto firmowe:
    ELMAX
    Małe Przedmieście 20/4, Olesno, 46-300 | Tel.: 535 XXX XXX (Pokaż) | Strona WWW: http://ftp.interka.pl/~elmax/about.php
  • #8 2743332
    adi87
    Poziom 18  
    Posty: 346
    Pomógł: 17
    Ocena: 9
    No ale wszystko gra cacy wzmacniacz przyda mi sie do tweeterów:D

Podsumowanie tematu

✨ Wzmacniacz samochodowy Tonsil WS-100 generuje zniekształcenia dźwięku („prrt prrt”) przy zwiększonej głośności, mimo że głośniki nie wykazują oznak przeciążenia. Możliwe przyczyny to uszkodzone kondensatory elektrolityczne lub półprzewodniki w stopniu mocy, co wymaga diagnostyki i pomiarów według schematu. Model WS-100 ma moc 2x50 W (max) i 2x15 W (RMS), co może być niewystarczające dla bardziej wymagających głośników, szczególnie wysokotonowych. Zauważono, że problem zniekształceń nie występuje, gdy wzmacniacz jest zasilany w samochodzie, a pojawia się przy zasilaniu z prostownika, co sugeruje brak stabilizacji napięcia lub tętnienia zasilania jako potencjalną przyczynę. Wzmacniacz nadaje się do zastosowania z tweeterami, pod warunkiem odpowiedniego zasilania i stanu technicznego elementów elektronicznych.
REKLAMA