Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm a sterowanie centralnym zamkiem

18 Cze 2006 21:23 1338 3
  • Poziom 14  
    Witam. Znalazłem kilka wątków na temat alarmu o oznaczeniu ELV55AAL736R. Interesuje mnie czy może on sterować centralnym zamkiem. W środku jest układzik APS01A. Prócz złącza 13pin ma wyjścia VA LED i PDL

Dodano po 4 [godziny] 45 [minuty]:

Witam znalazłem oznaczenia. PDL - sterowanie centralnym zamkiem (podaje minus). Więc pytanie następne jaki central doradzicie mi z allegro. Interesuje mnie na 4 drzwi
  • Poziom 15  
    Na Allegro centralne zamki mają opis czy są sterowane (+) czy (-).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Standardowe zestawy centralnych zamków dostępne na allegro i w sklepach są sterowane impulsami masy. I siłowniki mają uciąg 3,5 lub 6 kg. Czyli bez problemu podłączysz go do swojego alarmu. Kwestia tylko jaki zestaw sobie dobierzesz. Ja poleciłbym ci coś z obrotowymi końcówkami na końcach cięgieł, bo łatwiej to umocować i dopasować. Od ciebie zależy czy chcesz jednego, czy dwa mastery (do otwierania drzwi z kluczyka). Pamiętaj też, że musisz mieć centralkę do stetrowania siłownikami, bo wyjścia z alarmu mają jedynie 100 mA obciążalności i nie można do nich podpiąć bezpośrednio siłowników. A jak mocne siłowniki zastosować zależy od stanu zamków a aucie. Standardowo stosuje się 3,5 kg. Zdecydowana większość zestawów centralnego zamka jest na przyzwoitym poziomie i nie sprawia problemów jeśli jest dobrze zmontowany.