Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zwrotnica / filtr dolnoprzepustowy

20 Cze 2006 16:00 1455 8
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    filtr dolnoprzepustowy do suba powinien odcinać powyżej 150 Hz :D
    zwrotka ze zwykłych kolumn raczej niebardzo bo tam jest inny podział i basówka bedzie grała średnimi tonami.
    najlepiej suba puścic przez zwrotnice aktywną, wtedy płynnie regulujesz odciecie :D
    pozdrawiam :!:
  • Poziom 14  
    Witam, standardową częstotliwością rozdziału w zespołach dwudrożnych są 2kHz, więc nie nadaje sie to bezpośrednio do np. tub basowych i innych.
  • Poziom 15  
    daroxxx napisał:
    nie chodzilo mi o subwoofer tylko o same glosniki basowe zeby nie harczały przy wiekszym basie :/
    nie wiem czy tu chodzi ze głosniki basowe grają za wysoko?? bo podobna opcja moze być jezeli przesterowywuje je wzmacniacz lub jezeli wzmacniacz jest za mocny do nich. Zwrotke chodźby na www.stx.pl znajdziesz ucięcie na 250hz
  • Admin grupy audio
    Witam

Kolego głośnik nie harczy dlatego ze dostaje troche wyższe częstotliwosci tylko najprawdopodobniej dlatego ze dostaje za dużą moc.
    Możebyć też sytuacja odwrotna , charczy wzmacniacz bo próbujesz za duzo z niego wycisnąć, np. dałes mu głosnik 300W a on sam daje tylko 20W , siła rzeczy taki wzmacniacz nie napędzi głośnika o takiej mocy i przy dużych głosnosciach będzie harzczał, a dźwięk z głośnika basowego i tak bedzie cichy.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    wysokotonówki daj raczej w słupki jak masz taką mozliwość. hmm w półce bass reflex?? sam tak kiedys zrobiłem ale to ze względów estetycznych tylko ;] poza tym skoro planujesz taki manewr to bedziesz sredniaki potrzebowal lub szeroko pasmówki ;]