witam!
posiadam opla omege b 2.0 16v z instalacja gazowa. ostatnio auto zaczelo wariowac i gdy odpalam ja na zimnym silniku obroty zaczynaja sie wahac od 500 do 1300 obr/min. dzieje sie tak w sumie tylko na benzynie bo gdy przelacze na gaz sytuacja sie w "miare" normuje ale mimo to zuwazalne sa minimalne wahania obrotow. jak silnik zalapie juz temperature tzn. okolo 92 stopni wszystko chodzi jak nalezy.
czy moze byc tego przyczyna to ze odkad auto zostalo sprowadzone do polski (okolo 7miesiecy) to jeszcze nie wymienialem filtru paliwa i powietrza???
chce je wymienic ale nie wiem czy to cos pomoze.
moze WY spotkaliscie sie z czyms takim i wiecie co z tym zrobic?
z gory serdecznie dziekuje za wszystkie odpowiedzi i wskazowki
pozdrawiam!
zelu7
posiadam opla omege b 2.0 16v z instalacja gazowa. ostatnio auto zaczelo wariowac i gdy odpalam ja na zimnym silniku obroty zaczynaja sie wahac od 500 do 1300 obr/min. dzieje sie tak w sumie tylko na benzynie bo gdy przelacze na gaz sytuacja sie w "miare" normuje ale mimo to zuwazalne sa minimalne wahania obrotow. jak silnik zalapie juz temperature tzn. okolo 92 stopni wszystko chodzi jak nalezy.
czy moze byc tego przyczyna to ze odkad auto zostalo sprowadzone do polski (okolo 7miesiecy) to jeszcze nie wymienialem filtru paliwa i powietrza???
chce je wymienic ale nie wiem czy to cos pomoze.
moze WY spotkaliscie sie z czyms takim i wiecie co z tym zrobic?
z gory serdecznie dziekuje za wszystkie odpowiedzi i wskazowki
pozdrawiam!
zelu7