logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Który dekoder lepszy do sharingu: DSR5001 czy Ferguson 3018? Czy wymagany PC?

dwoje19 21 Cze 2006 22:42 2063 12
REKLAMA
  • #1 2751695
    dwoje19
    Poziom 25  
    Posty: 968
    Ocena: 106
    Witam.Czy który z tych dekoderów DSR5001 i FERGUSON3018 nadaje się lepiej na sharing i czy muszą mieć włączony cały czas komputer by oglądać programy. A może jest jakiś inny lepszy nie drogi?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 2751717
    okulik
    Poziom 28  
    Posty: 1068
    Pomógł: 97
    Ocena: 127
    komputer wlaczony byc musi,
    nie ma roznicy ktory dekoder zastosujesz do sharingu
    lepszy nie drogi, bez wlaczonego kompa, to dobox2, cena okolo 380zl
  • REKLAMA
  • #3 2751735
    dwoje19
    Poziom 25  
    Posty: 968
    Ocena: 106
    Ale są tunery Fergusona które nie potrzebują cały czas włączonego komputera?.I jak się nazywa to co musi mieć tuner by mógł pracować bez włączonego kompa?
  • #4 2751745
    okulik
    Poziom 28  
    Posty: 1068
    Pomógł: 97
    Ocena: 127
    dwoje19 napisał:
    Ale są tunery Fergusona które nie potrzebują cały czas włączonego komputera?.


    nie
  • #5 2751786
    dwoje19
    Poziom 25  
    Posty: 968
    Ocena: 106
    Powtórzę pytanie...jak się nazywa to co musi mieć dekoder by sharing chodził bez włączonego kompa?
  • #6 2751829
    okulik
    Poziom 28  
    Posty: 1068
    Pomógł: 97
    Ocena: 127
    napisalem wczesniej dbox2 albo drozszy dreambox i relook
  • #7 2751842
    dwoje19
    Poziom 25  
    Posty: 968
    Ocena: 106
    No tak wiem...ale jak się nazywa to co pozwala im na pracę bez kompa a czego nie poaiadają Ferdki :)
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #8 2751851
    okulik
    Poziom 28  
    Posty: 1068
    Pomógł: 97
    Ocena: 127
    dwoje19 napisał:
    No tak wiem...ale jak się nazywa to co pozwala im na pracę bez komputera a czego nie poaiadają Ferdki :)


    posiadaja linuxa i karte sieciowa
    zamiast tak pytac, to poszukalbys informacji o dboxie i bys wiedzial co porafi ten sprzet
  • REKLAMA
  • #9 2751858
    dwoje19
    Poziom 25  
    Posty: 968
    Ocena: 106
    No właśnie oto mi chodziło.A czy Pioneer 1430 posiada Linuxa i tą kartę?
  • Pomocny post
    #10 2751866
    zorbek
    Poziom 31  
    Posty: 1563
    Pomógł: 149
    Ocena: 72
    Zależy o jakim szaringu gadasz:)) Jeżeli bez legalnej karty czytaj"nielegalny" to musisz mieć albo komputer stale wlączony i połaczony z siecią:)) Ew drugi wariant Tuner z akrtą sieciową oparty na linuxie.
  • #11 2751887
    dwoje19
    Poziom 25  
    Posty: 968
    Ocena: 106
    To nawet nie wiedziałem że są dwa sharingi.Chodziło mi o taki że ktoś ma legalną kartę a ja od niego ściągam :)
    A ten drugi to na czym polega?...od kogo się go ściąga?
  • #12 2751916
    MIREK54
    Poziom 26  
    Posty: 677
    Pomógł: 91
    Ocena: 34
    Kol.@dwoje19 zaczynasz wkraczać w tematykę która jest niedozwolona na tym forum.Koledzy Tobie wyjaśnili jak mogli najlepiej w granicach możliwych tutaj-a jeżeli chcesz poznać szczegóły to masz odpowiednie linki w podpiętym temacie "linki" i dlatego jeżeli nie chcesz "zarobić" to z tymi pytaniami zwróć się np.na DVHK.Trzeba uszanować regulamin ponieważ bez niego byłby poprostu BURDEL!
    A odpowiadajc na zadane pytanie to i w jednym i w drugim przypadku odbiera komputer tylko w drugim tym komputerem jest D-Box2 z linuxem.
    Powodzenia!
  • #13 2751989
    dwoje19
    Poziom 25  
    Posty: 968
    Ocena: 106
    OK!...Zamykam.

Podsumowanie tematu

✨ Do korzystania z sharingu z dekoderami DSR5001 i Ferguson 3018 wymagane jest ciągłe włączone połączenie z komputerem. Żaden z tych modeli nie działa samodzielnie bez komputera. Alternatywą są tunery oparte na systemie Linux z kartą sieciową, takie jak D-Box2, Dreambox czy Relook, które umożliwiają odbiór sygnału bez konieczności stałego podłączenia do PC. Urządzenia te posiadają wbudowany system operacyjny Linux oraz interfejs sieciowy, co pozwala na samodzielne działanie w sharingu. W przypadku legalnego sharingu, gdzie dostęp do karty jest udostępniany przez inną osobę, również konieczne jest połączenie z komputerem lub tunerem z Linuxem i kartą sieciową. Pojęcie "sharing" dzieli się na legalny (z legalną kartą) i nielegalny (bez karty), przy czym ten drugi wymaga stałego połączenia z komputerem. Model Pioneer 1430 nie został jednoznacznie potwierdzony jako posiadający Linuxa i kartę sieciową. W dyskusji podkreślono konieczność przestrzegania regulaminu forum i unikania szczegółów dotyczących nielegalnych praktyk.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA