Witam!
Trafiła do mnie taka kamerka z następującą usterką, przy ładowaniu kasety słychać jak jest ona załadowywana po czym słychać jak jest gięta i niszczona. Po tym jedynie można ją wyjąć w stanie opłakanym i na tym sie kończy zabawą z tą kamerą. Pozostałe funkcje bez problemów działają tylko nie przyjmuje kasety tylko ją niszczy, narazie oglądam ją i sprawdzam mechanizm, zauważyłem że rolka dociskająca kasetę do osi silnika jest dziwnie ruchoma, mianowicie obraca sie ale jest jakby słabo osadzona na ośce i odchyla się na niej w rózne strony, może to tak ma być a może jest to uszodzenie rolki.
Prosze o podpowiedzi, może ktoś miał do czynienia z podobną usterką.
Pozdrawiam
Po wstępnych oględzinach i zabawie kamerą podejrzewam że nie działa silnik napędzający taśmę jednak musze to jeszcze dokładnie sprawdzić. Zapomniałem przedtem dodać że usterka pojawiła się po okresie około 2 miesięcy nieuzywania kamery.
Trafiła do mnie taka kamerka z następującą usterką, przy ładowaniu kasety słychać jak jest ona załadowywana po czym słychać jak jest gięta i niszczona. Po tym jedynie można ją wyjąć w stanie opłakanym i na tym sie kończy zabawą z tą kamerą. Pozostałe funkcje bez problemów działają tylko nie przyjmuje kasety tylko ją niszczy, narazie oglądam ją i sprawdzam mechanizm, zauważyłem że rolka dociskająca kasetę do osi silnika jest dziwnie ruchoma, mianowicie obraca sie ale jest jakby słabo osadzona na ośce i odchyla się na niej w rózne strony, może to tak ma być a może jest to uszodzenie rolki.
Prosze o podpowiedzi, może ktoś miał do czynienia z podobną usterką.
Pozdrawiam
Po wstępnych oględzinach i zabawie kamerą podejrzewam że nie działa silnik napędzający taśmę jednak musze to jeszcze dokładnie sprawdzić. Zapomniałem przedtem dodać że usterka pojawiła się po okresie około 2 miesięcy nieuzywania kamery.