logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Car Audio w Cinquecento. Jak to wszystko zamontować?

Kanabisdg 26 Cze 2006 15:07 4054 13
  • #1 2765243
    Kanabisdg
    Poziom 11  
    Posty: 74
    Ocena: 3
    Hej! przymierzam się do instalacji jakiegoś zestawu audio w moim CC. Wielka prośba do użytkowników CC podzielcie się wrażeniami ze swoich audio zestawów, ja cały czas nie wiem jak mam to wszystko zamontować: czy głośniki w drzwiach, czy na półce, czy w boczkach z tyłu, skrzynia czy tuba. Jakiej średnicy i gdzie. POzdrawiam
  • #2 2765329
    wojtus87
    Poziom 21  
    Posty: 357
    Pomógł: 37
    Ocena: 8
    kup panele na przednie drzwi (sa nawet na allegro)
    tam zalozysz 16cm zestaw odseparowany, do tylu jakiegos malego suba (np 20cm).
    ile mozesz kasy przeznaczyc na calosc?? Jakiej muzyki sluchasz? mogl bys sam wygluszyc drzwi i pociagnac wszystkie kable i to podlaczyc czy tak nie bardzo?? (instalacja w zakladzie CA troszke kosztuje...)
  • #3 2765386
    Kanabisdg
    Poziom 11  
    Posty: 74
    Ocena: 3
    Jeżeli chodzi o kase to chciałbym najpierw zrobić te panele i 16cm w nie wrzucić, a za miesiąc, może dwa kupić suba i wzmacniacz. Z podłączeniem to myśle, że jakoś to będzie :) tylko jak to będzie grało ..
  • #4 2765407
    wojtus87
    Poziom 21  
    Posty: 357
    Pomógł: 37
    Ocena: 8
    a te 16 beda docelowo graly pod wzmakiem czy tylko pod radiem?
    dobrze to zagra jezeli drzwi beda wygluszone.
    jezeli chcesz glosniki pod radio to
    helix blue 62mkII
    lub tansze
    phonocar y-line + tweeter sinuslive (allegro)
    edit:
    i jeszcze pod radio to moga byc blaupunkt GTc 172
  • #5 2765433
    Kanabisdg
    Poziom 11  
    Posty: 74
    Ocena: 3
    na początku będą grały pod radiem, ale później pod wzmakiem
  • #6 2767281
    dave_19
    Poziom 23  
    Posty: 630
    Pomógł: 49
    Ocena: 17
    ja ci proponuje panele z mdf (sa na allegro) w ktore wchodza na jedne drzwi 2 x 16,5. do tego 10 cm glosniczki w fabryczne miejsca i tweeetery w slupki .do tego monacora hpb 602 + sub na 10" glosniku (powerbass, alpine) w zamknietej skrzynce 20 l i bedzie naprawde milo. z przodu bedzie ladna scena muzyczna a sub to dopelni szybkim basem. pozdr
  • #7 2767383
    Kanabisdg
    Poziom 11  
    Posty: 74
    Ocena: 3
    Ok panele + 16,5 cm głośniki odseparowane z tweeterami w słupkach + 10 cm głośniki z przodu (dwudrożne ??). Sub 10'' czy może 12'' ? 20 L ? mam nadzieję, że taki sub byłby naprawde dobry
  • #8 2767713
    wojtus87
    Poziom 21  
    Posty: 357
    Pomógł: 37
    Ocena: 8
    jak dla mnie to kombinowanie z tymi 10.
    wystarczy dobru dwu-drozny zestaw odseparowany na przodzie i sub w bagarzniku max 10" (25cm)
  • #9 2785049
    Kanabisdg
    Poziom 11  
    Posty: 74
    Ocena: 3
    hmm a w Cinquecento nie lepiej w miejsce standardowych głośników 10 cm wrzucić jakieś 2 drożne a w drzwi same midbassy 16-16,5cm ??
  • #10 2785599
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    ja pomoglem koledze na forum tez w doborze audio do cieniasa to polecilem mu radyjko clariona ,wzmak monacor 1x225 rms, glosniki na przod infinity reference i do tego suba magnata kolega jest bardzo zadowolony widzialem nawet filmik to przyznam ze niezle rusza autkiem:)
  • #11 2786996
    Misian@
    Poziom 27  
    Posty: 1200
    Pomógł: 38
    Ocena: 21
    Witam!
    mam problem... w temacie była mowa wymianie boczków do czinketa...
    ja chciałem się poradzić u was gdzie by kupić przednie boczki na głośniki do VW Polo z 98r?? bo też chce zrobic podobne nagłośnienie tylko że nie mam gdzie zamontowac tych głośników.... :(( narazie mam w standartowych miejscach: po prawej i lewej stronie kokpitu...

    Pozdrawiam
  • #12 2843819
    Kanabisdg
    Poziom 11  
    Posty: 74
    Ocena: 3
    Hey! jednak zdecydowałem się zakupić Helixy + panele na drzwi, i tu pytanko czy powinienem jeszcze dodatkowo wytłumić drzwi ? czy same panele już wystarczą ? radio mam nie firmowe - DB tronic :/ mam nadzieję, że helixy ładnie pod nim zagrają
  • Pomocny post
    #13 2845321
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    tak wytlumione drzwi to podstawa:)
  • #14 3163150
    Kanabisdg
    Poziom 11  
    Posty: 74
    Ocena: 3
    Hej! czy moge zakleić matami miejsce pod tapicerką boczną w drzwiach Cinquecento ? czyli miejsce gdzie było zabezpieczenie przed wilgocią

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy instalacji systemu audio w Fiat Cinquecento, ze szczególnym uwzględnieniem montażu głośników i subwoofera. Zalecane jest zastosowanie paneli MDF na przednie drzwi, umożliwiających montaż 16-16,5 cm głośników odseparowanych wraz z tweeterami w słupkach, co zapewnia dobrą scenę dźwiękową. Do tyłu proponowany jest subwoofer o średnicy 10 cali (25 cm) w zamkniętej skrzynce o pojemności około 20 litrów, co uzupełni bas. Wskazane jest wygłuszenie drzwi dla poprawy jakości dźwięku. Na początek głośniki mogą być podłączone bezpośrednio do radia, a później do wzmacniacza. Wśród polecanych marek i modeli wymieniono Helix Blue 62mkII, Phonocar Y-line z tweeterem Sinuslive, Blaupunkt GTC 172, Monacor HPB 602, Powerbass, Alpine, Infinity Reference oraz Magnat. Wskazano również na możliwość zastosowania wzmacniacza Monacor 1x225 RMS i radia Clarion. Poruszono także kwestie montażu głośników 10 cm w fabrycznych miejscach oraz pytanie o zabezpieczenie matami miejsc pod tapicerką boczną drzwi w Cinquecento.
REKLAMA