Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Regeneracja" baterii od kamery Panasonic RX6

26 Cze 2006 22:46 2166 4
  • Poziom 10  
    Witam

Jako że stary aku odmawia już posłuszeństwa a nowy 4800mAh kosztuje prawie 100PLN postanowiłem zająć się tym tematem

Posiadam 4szt aku Energizer'a każde po 2100mAh 1.2V i chciałbym na ich podstawie zastąpić oryginalny aku NiCD 4.8V 2600mAh

Problem dla mnie to jak połączyć cztery "paluszki" aby miało to "ręce i nogi" lub po prostu działało :)
    Co podłączyć do + T - żeby nie narobić dymu :D Jeśli można prosiłbym nawet o odręczny schemat ideowy :wink:

Dla uproszczenia zadania podpinam zdjęcia

Pozdrawiam
    Michał
  • IGE-XAO
  • Poziom 29  
    dygac napisał:

Problem dla mnie to jak połączyć cztery "paluszki" aby miało to "ręce i nogi" lub po prostu działało :)
    Co podłączyć do + T - żeby nie narobić dymu :D Jeśli można prosiłbym nawet o odręczny schemat ideowy :wink:

Uważaj podczas lutowania bo ogniwa lubią wybuchać (dlatego są zgrzewane). W zasadzie nie ma żadnej filozofii w łączeniu ogniw, jeśli masz kłopoty ze połączeniem gotowych ogniw to może zwróć się do http://www.wamtechnik.com.pl/
  • IGE-XAO
  • Poziom 10  
    Dzięki chłopaki za info, męczy mnie jeszcze co zrobić z symbolem "odwróconego T" czy jest to GND? Olać to podłączenie?

Czy po zbudowaniu takiego ogniwa (4x2100) będzie miało faktycznie coś ponad 8000mAh? i będzie trzymać 3x dłużej niż standardowe które rozebrałem?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    dygac napisał:

Czy po zbudowaniu takiego ogniwa (4x2100) będzie miało faktycznie coś ponad 8000mAh? i będzie trzymać 3x dłużej niż standardowe które rozebrałem?

Dlaczego 8000 mAh? Przecież łączysz ogniwa szeregowo. Gdyby były połączone równolegle, to może tak. Druga sprawa: firmowo są tam ogniwa Ni-Cd, ktore mają inną charakterystykę (są w stanie dać z siebie więcej prądu) pracy i mogą być inaczej ładowane.

Zacisk T to prawdopodobnie kontrola temperatury.

Małe uaktualnienie: może uda Ci się kupić taniej same ogniwa, to może być rozmiar 3/4AA lub 4/5AA albo coś w ten deseń. Widziałem tutaj różne ogniwa Ni-Cd
    sklep.batimex.pl --> Ogniwa przemysłowe NiCd, po wymiarach może coś dobierzesz.